• Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej to szkoła otwarta na nowoczesność, niepowtarzalna – "Szkoła z Wyobraźnią".
      • Szkoła zaangażowana w środowisko lokalne i zakorzeniona w tradycji.
      • Stwarzamy okazję do odkrywania i rozwijania możliwości dziecka - każdego dziecka.

• Używamy rąk i rozumu, aby doświadczać, dotykać...
          • "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

Dnia 21 kwietnia 2024 w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moja mała Ojczyzna"- "Moja okolica widziana oczami Picassa". Z całego powiatu na konkurs wpłynęło 69 prac. Temat pracy bardzo zaciekawił młodych i kreatywnych artystów z naszej szkoły, czego efektem stanęli ma podium, aż w trzech kategoriach wiekowych.

• „ENGLISH IS FUN”

Dziś, 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich odbył się IV Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „English is Fun” pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego SOWA. Uczniowie z klas II i III zmierzyli się z arkuszem sprawdzającym ich wiedzę z języka angielskiego.

Naszą szkołę reprezentowała Jagoda Kubiak z kl. 3, która zajęła II miejsce.

• NOCOWANie W SZKOLE

Klasa 2 postanowiła spędzić noc poza domem. 19 kwietnia o godzinne 19.00 wszyscy uczniowie z ciężkimi plecakami, śpiworami i materacami pojawili się w holu naszej szkoły. Wspólny czas pozwolił nam na więcej "luzu". Było to świetną okazją do integrowania się między sobą, do obejrzenia seansu, wspólnego posiłku ale przede wszystkim krokiem do samodzielności. Dla niektórych była to pierwsza noc poza domem- zapewniam, że udana! Była radość, zabawa, śmiech, a malutkie tęsknoty razem z panią Agnieszką przytulałyśmy mocno do siebie. Rano wielkie pakowanie, sprzątanie i pełno pytań- powtórzymy to? Czy nocowanie w szkole to dobry pomysł? Z takimi dziećmi oczywiście, że TAK!

• PODIUM DLA ISKRY I ISKIERKI!

Paulo Coelho o tańcu napisał tak „O tańcu nie da się pisać – taniec trzeba tańczyć”.

I tak zrobiły nasze zespoły taneczne ISKRA I ISKIERKA, które swoim tańcem wytańczyły podium podczas

IV Wrocławskiego Festiwalu Tanecznego ROZTAŃCZONY WROCŁAW.

ISKIERKA wytańczyła I miejsce w kategorii tańca nowoczesnegoi II miejsce w kategorii show dance.

• DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi 18 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy trzeciej wybrali się na wycieczkę, kształtującą postawy ekologiczne. Podczas warsztatów w lesie uczniowie poznawali otaczający świat wszystkimi zmysłami, obserwowali otaczającą przyrodę, rozpoznawali napotkane rośliny i zwierzęta. Dzieci poszukiwały odpowiedzi na trudne pytania, a także uczyły się podstaw survivalu i biwakowania oraz aktywnie spędzały czas na leśnym placu zabaw.

Czwartek 25.04.2024