- DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
- ZDALNE NAUCZANIE
- PROPOZYCJE ZADAŃ, ĆWICZEŃ I ZABAW ROZWIJAJĄCYCH KOMPETENCJE SPOŁECZNO- EMOCJONALNO
- #zostanwdomu STREFA RODZICA
- CO ROBIĆ, BY MINIMALIZOWAĆ OBAWY DZIECKA?
- JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O KORONAWIRUSIE?
- DZIECI TEŻ MARTWIĄ SIĘ EPIDEMIĄ - JAK Z NIMI ROZMAWIAĆ I JE WSPIERAĆ?
- DZIECKO Z DEPRESJĄ W SZKOLE I PRZEDSZKOLU
- O SPOSOBACH ZMNIEJSZANIA STRESU ADAPTACYJNEGO U DZIECI
- JAK KOCHAĆ I WYMAGAĆ
- ROLA UKŁADU PRZEDSIONKOWEGO W ROZWOJU DZIECKA
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono 21 listopada. W Polsce już po raz szesnasty w tym dniu świętujemy Światowy Dzień Życzliwości. Trudno już sobie wyobrazić listopad w naszej szkole bez tego radosnego święta.
W tym roku pod hasłem przewodnim: "Uśmiech, podaj dalej" serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły. Prosimy
o przesyłanie swoich super uśmiechniętych zdjęć na adres mailowy viola_szymczak@wp.plStworzymy szkolną galerię uśmiechu „Życzliwość w kadrze” – na Wasze pomysłowe, radosne zdjęcia czekamy do 30.11.2021r.
A dlaczego w tym roku podkreślamy potrzebę uśmiechania się???
- Każdemu z nas jest miło, gdy ktoś obdarzy nas życzliwym uśmiechem.
- Uśmiech kosztuje niewiele, ale ma wielką wartość. Uśmiechanie się wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne zarówno "nadawcy", jak i "odbiorcy" uśmiechu.
- Uśmiech nie tylko poprawia nasz nastrój, ale ma też pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne. Przede wszystkim uśmiechanie się obniża poziom hormonów stresu, dzięki czemu nasz system odpornościowy działa lepiej.
- Uśmiech pomaga też zmniejszyć ból i rozluźnić mięśnie.
- Ma zbawienny wpływ na układ krążenia, zwłaszcza serce.
- Uśmiech trwający co najmniej 15 sekund przynosi nam takie korzyści jak intensywne ćwiczenia fizyczne – pobudza wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.
Można więc śmiało powiedzieć, że uśmiechnięci ludzie są szczęśliwsi i żyją dłużej! Bądźmy więc uśmiechnięci i życzliwi na co dzień, nie od święta!
Zespół PPP