• BAŚŃ ZAMKNIĘTA W PUDEŁKU

•    Uczniowie klasy trzeciej odbyli kolejną podróż w świat baśniowych opowieści Hansa Christiana Andersena. Podczas czytania „Królowej Śniegu” dzieci wykonały pudełka, zamykając w nich treść lektury. W baśniowych kartonikach znalazły się m. in. rysunki, figurki z plasteliny i klocków Lego, lalki, śnieg z waty czy płatków kosmetycznych, rękawiczki, lusterka, malutkie czerwone trzewiki, sanki wykonane z opakowania po zapałkach i mnóstwo innych rzeczy. Dzieci prezentując zawartość swoich pudełek, opowiadały treść lektury i poznawały w ten sposób tę niezwykłą historię o sile miłości i przyjaźni.

• KARNAWAŁ W KLASIE 1.

• Niedawno rozpoczął się karnawał i choć serca Polaków zmroziła zimowa aura, to Pierwszaki dziarsko przywędrowały na wieczorną zabawę do szkoły w Urazie. Przybyli prawie wszyscy, oprócz tych, których powaliła choroba ( ale smutno, że ich nie było L ).

Za oknami siarczysty mróz, a w sali gorąca atmosfera, że siekierkę można powiesić. A nawet dwie, bo dwóch małych strażaków wirowało w pląsach między księżniczkami, kowbojkami, piratem, tygryskiem i hm… wieloma innymi  tajemniczymi postaciami, które pojawiły się tego wieczoru na klasowej zabawie. Popcorn sypał się obficie, ciastka znikały ze stołu w zadziwiającym tempie, a woda – oczywiście niegazowana, lała się strugami do spragnionych gardeł, ochrypłych od „Koonik, z drzewa koń na biegunach..” i jeszcze od paru innych staroci  i nowości. Gromkie ataki śmiechu wstrząsały murami w czasie zabaw i konkursów.

Na parkiecie rej wodził Filip, roztańczony i zapatrzony w pląsające obok partnerki. Oj działo się, działo, aż żal było kończyć, ale cóż robić, gdy na korytarzu coraz liczniej tłoczyli się opatuleni w kurtki rodzice. Następna zabawa za rok…

• POWIATOWY KONKURS "WSZYSCY WSZYSTKIM ŚLĄ ŻYCZENIA".

• Serdecznie gratulujemy Mikołajowi Śliwińskiemu, Antoniemu Kosiorowi, Julii Kucharzów, Mikołajowi Olbertowi oraz Aleksandrowi Hofmanowi za udział w powiatowym konkursie plastycznym w Wiszni Małej. Wyróżnienie otrzymał Mikołaj Olbert kl. II, 1 miesjce zajął Alexander Hofman kl. II. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

J. Ryk, M. Czajkowska

• JASEŁKA 2023/2024

• Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów. W tym  roku występ odbył się 7 stycznia 2024 o godzinie 16.00 w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Urazie. Piękna świąteczna scenografia kościoła wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny wyjątkowy nastrój.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. W spektaklu nie mogło zabraknąć Heroda, diabła oraz anioła dobra i zła.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów.

Na kolejny wystąp zapraszamy za rok!!!