• ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW KLASY III

          • „Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga,

            i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień,

            zamiast ponuro liczyć dni”.
            /Cecelia Ahern/


             

               Podczas projektów uczniowie klasy III opowiadali o zainteresowaniach i pasjach. Swoje talenty prezentowali na forum klasy. Dzięki temu dzieci mogły nie tylko podzielić się tym, co ważne w ich życiu, ale także dowiedzieć się o sobie nawzajem czegoś nowego. Uczniowie prezentowali m. in. hobby horsing, jazdę na rolkach, piłkę nożną, skoki na skakance, taniec, origami, układanie kostki Rubika. Przygotowali także budowle z klocków Lego oraz prace plastyczne. Nie zabrakło również prezentacji talentów muzycznych - śpiewu i gry na skrzypcach. Zachęcamy do poszukiwania i odkrywania nowych zainteresowań oraz rozwijania talentów, bo jak pisał Stephen King: „Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”.

            Maria Czajkowska

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS LEON

          • 14 listopada uczniowie klasy pierwszej, trzeciej oraz szóstej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON z języka angielskiego. W dniu dzisiejszym odbyło się rozdanie nagród i dyplomów.

            Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy III Urszula Oliwa zdobyła I miejsce w kategorii klas trzecich zdobywając maksymalną ilość punktów.

            Pozostali uczniowie znaleźli się w pierwszej siedemnastce najlepszych uczniów z całego kraju. Uczniowie, którzy zdobyli miejsca od I do X uzyskali zaszczytny tytuł LAUREATA.

            Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

            Paulina Szybista

          • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

          • „ Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”

            /Juliusz Słowacki, „Beniowski”/

             

                21 lutego 2024 roku w obchody Dnia Języka Ojczystego aktywnie włączyła się klasa III. Święto to przypomina, jak ważny jest szacunek do języka i dbałość o jego przetrwanie. Dzieci podczas zajęć bawiły się słowami oraz poznawały tajniki wiedzy o ojczystej mowie. Uczniowie wzięli również udział w konkursie na plakat, dotyczący polszczyzny. Wszystkim laureatom gratulujemy! Sponsorom serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród dla dzieci.

            Maria Czajkowska

          • DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA

          • Wszystkie prace były bardzo staranne, dopracowane uwzględniając każdy szczegół. Przygotowanie swoich dzieł techniczno- plastycznych to tylko część zadania, każdy uczestnik musiał na forum klasy opowiedzieć o swojej pracy i tym samych udowodnić znajomość lektury. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

            Joanna Ryk

          • WALENTYNKOWE SZALEŃSTWO

          • Akcja Samorządu Uczniowskiego pt. "Znajdź drugą połowę serca" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zwycięskie pary otrzymały pyszne galaretki. Jak każdego roku nie zabrakło poczty walentynkowej. Dziękuję za udział w zabawie.

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego Anna Hurkasiewicz

          • WALENTYNKOWY KLIMAT NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

          • W tym toku na świetlicy szkolnej uczniowie wykonali piękne walentynkowe plakaty. Dodatkowo uczestniczyli w zajęciach podczas których, dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o najważniejszym organie w naszym organizmie- sercu. Dziękujemy uczniom za udział w zajęciach.

            Agnieszka Januszewska, Anna Hurkasiewicz

          • ROBOTYKA W KLASIE 2 i 3

          • Warsztaty z robotyki  mają na celu rozwijanie u dzieci umiejętności pracy zespołowej i współpracy, logicznego myślenia, przygotowania do samodzielnej nauki w przyszłości, rozwijania pasji i chęci zwiększania wiedzy oraz zdolności wizualno – przestrzennych. Serdecznie dziękujemy firmie TechForKids za przeprowadzenie zajęć w naszej szkole.  

            Joanna Ryk

          • XIII POWIATOWY KONKURS WIEDZY MAŁY EUROPEJCZYK ZA NAMI

          •  W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się już

            XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE

            MAŁY EUROPEJCZYK.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

            Urszula Oliwa, Jagoda Kubiak i Wojciech Kozal.

            Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Urazie

            zajęła I MIEJSCE.

            Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia

            w innych konkursach.

          • WYCIECZKA NA LODOWISKO

          • Są takie wyjątkowe dni, kiedy uświadamiamy sobie jest ważne jest pielęgnowanie relacji w grupie, współpraca oraz praca z własnymi słabościami. Wyjazd na łyżwy to doświadczenie, które dodało nam energii do działania i motywację. Pokonując własne ograniczenia, uświadamiamy sobie, że niemożliwe staje się możliwe... z matematyką jest dokładnie tak samo:)

            Sylwia Matysiak

          • KONKURS RECYTATORSKI W KLASIE II

          • Dnia 12 lutego w klasie II odbył się wewnątrzklasowy konkurs recytatorski. To już kolejna zabawa z poezją, podczas której uczniowie doskonale poradzili sobie z oswajaniem tremy i w barwny sposób wyrecytowali przygotowane wiersze. Poziom był naprawdę wyrównany, nie było łatwo wskazać  jedną osobę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w powiatowym konkursie w Trzebnicy. Dzięki wsparciu pani Ani Banat- Śmiałek oraz pani Agnieszce Januszewskiej po długich naradach oraz zwrócenia uwagi na konkretne wytyczne tj. dykcja, opanowanie tekstu, interpretacja oraz ogólne wrażenie artystyczne wyłoniliśmy laureatkę. Wielkie brawa dla Oktawii oraz wszystkich uczestników.

            Joanna Ryk

          • WALENTYNKI

          • Samorzad Uczniowski i Świetlica Szkolna zaprasza do udziału we wspólnej zabawie walentynkowej.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 1.

          • Ferie zimowe w tym roku były bardzo wcześnie i wiele Babć, zamiast kwiatków na swoje święto, dostały wnuki do opieki w czasie pracy ich rodziców. Należało zatem im za wszystko podziękować zaraz po powrocie do szkoły. I Dziadkom też. Czasu było niewiele, bo czas karnawału  krótki, a zapowiadała się duża impreza, więc Pierwszaki przystąpiły żwawo do intensywnej nauki wierszyków i piosenek. Te ostatnie były szczególnie trudne, bo pochodziły z czasów młodości drogich Babć. I Dziadków też. Powiecie – cóż trudnego - w tamtych czasach melodie łatwo wpadały w ucho, słowa się rymowały. Sama przyjemność. Baa, ale co zrobić, jak SIĘ NIE UMIE CZYTAĆ! Wszystko na pamięć…. No jak to zrozumieć „ A ja mamie proszę mamy biję w dach!” W jaki dach? Aaaa, daszek od czapki! A to ok. Choć i tak najlepiej wychodziło samo „HEJ”. Wychowawca zadecydował – „Dużo umiecie, ale niech Babcie wesprą was śpiewem”. I Dziadkowie też. I było wielkie KARAOKE.

            Stoły uginały się pod słodkościami przygotowanymi przez rodziców. W przeddzień Tłustego Czwartku taka przygrywka kulinarna mile wskazana. Babcie na imprezę przybyły o czasie i z wielkim spokojem czekały na rozpoczęcie przedstawienia. I Dziadkowie też. Ciekawe, po kim męska część klasy pierwszej jest taka …. ożywiona.

            A potem się zaczęło. I było porywająco. Dzieci mówiły głośno i wyraźnie, każdy mógł usłyszeć, nawet sąsiad zza miedzy. Babcie ochoczo dołączyły do wspólnego śpiewania odczytując na ekranie znane im niegdyś piosenki. I Dziadkowie też. Tym ostatnim szczególnie brzmiało w sercach „Przyjedź mamo na przysięgę”… Hej!

            Do zobaczenia kochane Babcie i Dziadkowie  na świętowaniu za rok. Niech nikogo nie zabraknie.

            Agata Niewierska

          • ŻYWA LEKCJA HISTORII- SZLACHTA I HUSARIA

          • Po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy przeprowadzili lekcję żywej historii na temat szlachty i husarii. Uczniowie klas IV- VIII przenieśli się do Rzeczypospolitej Złotego Wieku. Uczestnicy lekcji dowiedzieli się o powstaniu stanu szlacheckiego, zwyczajach oraz konfliktach z Kozakami i Szwedami. Uczniowie odgrywali różne role, mogli ubrać stroje szlacheckie i zbroję husarską. Spotkanie z Bractwem KERIN było zarówno świetną zabawą, jak i ciekawą lekcją historii.

            Anna Hurkasiewicz

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • W tym dniu miliony ludzi na całym świecie jednoczą się pod hasłem „Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”.  W 2024 r. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 6 lutego i stanowił inaugurację wielu działań i inicjatyw, których celem jest promocja bezpiecznego korzystania z sieci.

          • DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

          • Uczniowie klasy 2 oraz ich rodzice są bardzo zaangażowani w życie klasy, szkoły i jak widać na załączonym obrazku również w niesienie pomocy ptakom. Poznajemy kolejne gatunki , sposoby ich dokarmiania rozbudzamy poczucie odpowiedzialności za ich los, uczymy się zadawania ciekawych pytań oraz szukania i  udzielania na nie odpowiedzi. 

            Joanna Ryk

             


          • "PRZYGODY ZAGINIONYCH SKARPETEK"

          • Klasa 2 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie "Jestem małym przyjacielem przyrody". Podczas warsztatów kreatywności uczniowie stworzyli ekologiczne maskotki ze skarpetek. Takie działania uczą samodzielności, pracy twórczej, współpracy i wytrwałości. Często rozmawiamy o naszych marzeniach związanych z posiadaniem przedmiotów ale także o tych, których nie można kupić za żadne pieniądze. Dlatego zachęcamy rodziców, dziadków, rodzeństwo do wspólnej zabawy tworzenia EKO- ZABAWEK. Spędzenie czasu z dzieckiem podczas działania przez zabawę to doskonała okazja do realizacji ich potrzeb emocjonalnych. 

            Joanna Ryk, Agnieszka Januszewska