• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W KLASIE 2.

          • Każdego roku 29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania, który jest wspaniałą okazją do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych. W świętowaniu wzięli również udział uczniowie z klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Urazie. Dzieci nie tylko słuchały audiobooka, ale przyniosły także bliskie swojemu sercu książki. Opowiadając o nich oraz czytając wybrane przez siebie fragmenty, starały się przekonać kolegów i koleżanki do lektury.

            Zachęcamy wszystkich do obchodzenia takiego święta każdego dnia i spędzania czasu z najbliższymi na lekturze.

            Maria Czajkowska

          • DZIECIĘCA KRAINA DOŚWIADCZEŃ

          • Projekt pn. "Od Aptekarza do Luminarza" jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030"

            Od miesiąca września w naszej szkole są realizowane zajęcia „Mały Alchemik” i „ Klub Młodego Odkrywcy” w ramach projektu „Od aptekarza do luminarza” ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie Edukacja z Wyobraźnią.

            W czasie tych zajęć uczniowie uczą się bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi, poznają właściwości substancji chemicznych i oglądają spektakularne przemiany chemiczne.
            Te zajęcia to nie tylko słuchanie i oglądanie, w bieżącym tygodniu uczniowie próbowali swoich chemicznych możliwości tworząc kolorową ciecz nienewtonowską.

            Zapraszam do oglądania zdjęć i filmików. 

            Sylwia Matysiak

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

          • 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w konkurencjach i grach językowych dotyczących wiedzy o krajach europejskich i ich językach. Wszystkie klasy wykonały również plakaty promujące Dzień Języków Obcych. Niektórzy uczniowie przebrali się w stroje charakterystyczne dla takich krajów jak Francja, Norwegia, Polska czy Holandia.

            Agata Gazduła - Beszłej

          • WYCIECZKA DO ZŁOTEGO STOKU :)

          • W dniu 20 września 2022 r. klasy IV i V pojechały na wycieczkę do Złotego Stoku. O godzinie 8:3O  opuściliśmy szkołę i wyjechaliśmy w niesamowitą podróż w ramach projektu „POWRÓT NA 6 – EDUKACJA I INTEGRACJA”. Podróż minęła pomyślnie. Około godz. 11:OO dotarliśmy na miejsce i udaliśmy się na zwiedzanie kopalni złota.

            I tutaj rozpoczęła się nasza fantastyczna podróż okraszona wieloma humorystycznymi ciekawostkami związanymi z tamtym miejscem. Najpierw weszliśmy do „Sztolni Gertrudy”. Zobaczyliśmy stare mapy i plany kopalni oraz dawne narzędzia hutnicze i górnicze, skarbiec, a także wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o kopalni i znajdującym się w niej laboratorium. Dalej otworem stała przed nami „Sztolnia Czarna Dolna”. Tam zeszliśmy schodami do szybu, ujrzeliśmy podziemny wodospad, a nawet przejechaliśmy się „Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem”. Na końcu zwiedziliśmy mennicę.

            We wspaniałych humorach, niesamowitymi wrażeniami wróciliśmy szczęśliwi do domu! Czekamy na kolejne wycieczki!

            Monika Stawiska, Anna Hurkasiewicz

          • 19 WRZEŚNIA - DZIEŃ EMOTIKONA :)

          • Dnia 19 września 1982 r. o godzinie 11:44 po raz pierwszy użyto emotikona. Był to znaczek. Od tego czasu emotikony przeszły istną rewolucję. Na całym świecie pomagają internautom wyrażać emocje, skracają czas dyskusji. W naszej szkole, w ramach obchodów tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował konkurs między klasowy „Jaki tytuł kryją emotikony?” – zadaniem uczniów było odgadnięcie jak największej liczy tytułów książek i filmów, które zostały zaszyfrowane za pomocą emotikon. „Buźki” to ważny elementem komunikacji wirtualnej. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły posługują się jedynie takimi, które wyrażają pozytywne emocje.

            Organizator: Samorząd Uczniowski opiekun SU Anna Hurkasiewicz

          • WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE:)

          • W tym roku po raz 29 wyruszyliśmy wspólnie z uczniami naszej szkoły, by posprzątać swoją najbliższą okolicę- , teren wokół szkoły, boisko gminne, plac zabaw.

            Akcja Sprzątanie Świata - Polska jest częścią międzynarodowego ruchu ,,Clean Up The World,” wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Jak co roku w 3 weekend września razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc każdy z nas może przysłużyć się Matce Ziemi. Uczniowie naszej szkoły wspaniale sprzątali teren w pobliżu szkoły, pamiętając doskonale o zasadach prawidłowej segregacji śmieci. Szczególne podziękowania należą się dzieciom z klasy siódmej, które pięknie posprzątały teren wokół szkoły oraz teren boiska gminnego pod opieką nauczyciela biologii pani Agnieszki Ćwik oraz klasie V-ej, która w ramach koła przyrodniczego sprzątała teren wokół szkoły pod opieką nauczyciela przyrody pani Ewy Czechowskiej.

                                                                                                                 Przyjaciele przyrody:

            Pani Agnieszka Ćwik i Pani Ewa Czechowska

            i wszyscy uczniowie naszej szkoły.      

                                                                                        

          • LAS LATEM, WYCIECZKA KLASY 2 I 3.

          • „Las kryje w sobie tajemnic bez liku,

            nawet tuż obok Ciebie, w tym małym gaiku.

            Stare drzewa historie sprzed lat opowiadają,

            zwierzęta z zaciekawieniem ich słuchają.

            Tu dnia każdego rodzi się nowe życie,

            udajcie się tam na spacer, a sami zobaczycie”.

            /fragment bajki Donaty Ciosek-Aiale „Spacer po lesie”/

             

            16 września 2022 roku w ramach projektu „Edukacja w działaniu” uczniowie klasy II i III wybrali się na spacer do pobliskiego lasu. Celem wyprawy była obserwacja lasu latem.

            Przed wyjściem wszyscy przypomnieli sobie jak bezpiecznie przemieszczać się w grupie oraz jak powinno się zachowywać w lesie. Mali przyrodnicy mieli możliwość odkrywania tajemnic lasu, wykorzystując zmysł wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Uczniowie poznawali drzewa i krzewy oraz znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Dowiedzieli się wielu ciekawostek o różnorodności szaty roślinnej lasu oraz uczyli się korzystać z mapy.

            Zachęcamy wszystkich do leśnych spacerów. My na pewno jeszcze tam wrócimy w kolejnych porach roku.

            Maria Czajkowska

          • DZIEŃ KROPKI W KLASIE 1!

          • Ale to było kropkowe szaleństwo!!!!

            Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli obchody Dnia Kropki od poznania losów bohaterki książki „The Dot” Historia ta uświadomiła im, że każdy z nich ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś drzemią głęboko i czekają na ich odkrycie. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. W tym dniu nie zabrakło zabaw przełamujących nieśmiałość, wzmacniania wiary we własne siły i zadań, które pokazywały, że nie istnieją sytuację bez wyjścia. Wszystkim działaniom przyświecała oczywiście kropka. Dzieci za pomocą kropek wykonały pracę plastyczną – jesienny las oraz tańczyły z kropeczkami w rytm muzyki.

          • „POWRÓT NA 6 – EDUKACJA I INTEGRACJA”

          • Beneficjent: Gmina Oborniki Śląskie

            Realizatorzy:

            • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Śląskich, ul. Kownackiego 3, 55-120 Oborniki Śląskie
            • Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich im. ppor. Józefa Krysińskiego, ul. kard. Wyszyńskiego 24, 55-120 Oborniki Śląskie
            • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich, ul. Trzebnicka 33, 55-120 Oborniki Śląskie
            • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pęgowie, ul. Główna 101, 55-120 Pęgów
            • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Osolinie, ul. Marsz. Piłsudskiego 5, 55-120 Osolin
            • Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Urazie, ul. Wołowska 55, 55-120 Uraz

            Cel główny projektu:

            wsparcie 1340 uczniów i uczennic 6 szkół podstawowych Gminy Oborniki Śląskich w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych oraz ograniczania negatywnych skutków wywołanych epidemią COVID-19.

            Stan docelowy to:

            1. wzrost poziomu wiedzy uczniów i uczennic z matematyki
            2. wzrost kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów i uczennic
            3. ograniczenie i złagodzenie deficytów edukacyjnych i zaburzeń emocjonalno-społecznych będących negatywnym skutkiem pandemii COVID-19 i długotrwałej nauki zdalnej.
            4. wdrożenie adekwatnych i zindywidualizowanych metod wsparcia ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi
            5. zwiększenie wsparcia rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, edukacyjnych i psychologicznych ich dzieci
            6. zwiększenie wykorzystania aktywnych i nowoczesnych metod nauczania i pracy z uczniami i uczennicami.

             

            Okres realizacji projektu: od 01.08.2022 r. do 31.07.2023 r.