• BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE PIERWSZEJ I DRUGIEJ.

• Karnawał to czas zimowych balów i zabaw. 10 lutego 2023 roku również w Szkole Podstawowej w Urazie dwie klasy lekcyjne zamieniły się w pięknie przystrojone sale balowe. Tego dnia w szkole pojawiły się kolorowe postaci z bajek i filmów. Były tańce i zabawy, wybrane przez dzieci ulubione utwory, śmieszne przebrania, nietypowi goście i wspólne zdjęcia. Nie zabrakło także słodkich poczęstunków, a na koniec wręczania kartek i laurek z okazji zbliżających się Walentynek.

• GRATULACJE DLA JULII KOTARSKIEJ I AURELII NIEZBORAŁY!

• W dniu dzisiejszym w ZSP nr 1 w Obornikach Śląskich odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Obornik Śląskich dla najlepszych uczniów w naszej gminie. Ogółem wyróżniono 25 uczniów w kilku kategoriach: naukowym, sportowym, artystycznym i społecznym.

Z naszej szkoły zostały wyróżnione dwie uczennice: Julia Kotarska uczennica klasy VIII w kategorii społecznej oraz Aurelia Niezborała uczennica klasy V w kategorii naukowej.

Bardzo gratulujemy uczennicom i ich rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów!

• SKY TOWER ZDOBYTE!

• W czwartek 9 lutego uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami zwiedzali Wrocław, inaczej niż dotychczas. Głównym celem wycieczki był wjazd na Sky Tower – czyli Punkt Widokowy, z którego można podziwiać Wrocław i okolice. Atrakcje wycieczki uzupełnił pobyt w Kręgielni Sky Bowling!

Choć za oknem ziąb, humory dopisywały wszystkim https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fce/1/16/1f600.png Czekamy na kolejną wycieczkę!

• PAPIER NA WARSZTAT – CZAS START!!!

• Za nami pierwsze dwa spotkania projektowe z cyklu „Papier na warsztat- ekologiczna moc papieru”. Podczas pierwszego warsztatu jego uczestnicy zapoznali się z metodą scrapbookingu. Ta nowoczesna metoda ręcznie ozdabianych i dekorowanych albumów, kartek znajduje coraz więcej miłośników. Historycznie celem scrapbookingu było przekazywanie tradycji i zwyczajów. Różniła się tylko forma przekazu: nie było to słowo, a obraz. Gdy dostępny stał się druk — a w szczególności gazety — wtedy scrapbooking znalazł swoje zastosowanie po raz pierwszy. A kiedy w użytku znalazła się fotografia, zaczęto łączyć ją ze scrapbookingiem i w taki sposób powstały pierwsze albumy fotograficzne przyozdobione ścinkami z gazet. Na warsztatach dzieci zagłębiły się w historię scrapbookingu, poznały techniki wykonywania kartek tą metodą, a przede wszystkim wykonały przepiękne kartki  dla swoich bliskich. Dzięki tym warsztatom poćwiczyły swoją koncentrację, zdolności manualne oraz pobudziły wyobraźnię. Własnoręcznie zaprojektowane kartki zabrały  ze sobą do domu i podarowały Kochanym Dziadkom.

Podczas kolejnego spotkania zmierzyliśmy się z techniką decoupage. Technika ta umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana, opiera się ona na dekorowaniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, itp.) poprzez wydzieranie lub naklejanie na nie papierowych serwetek, zdobionego papieru ryżowego lub obrazków z różnych innych materiałów. Decoupage może być stosowany praktycznie na każdej powierzchni począwszy od drewna, poprzez szkło, metal, tkaninę a skończywszy na ścianach naszego mieszkania. Na zajęciach wykorzystując puszki po mleku w proszku uczniowie wykonali piękne pudełka, w których będą mogli przechowywać herbatki lub inne produkty spożywcze. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Kolejne zajęcia już wkrótce! Niech Ekologiczna Moc Papieru będzie z Nami! Bo warto dzielić się kreatywnością!

Anna Hurkasiewicz