Zaczynamy wprowadzać dzieci w świat czytania metodą symultaniczno - sekwencyjną.
CZYTANIE NA DYWANIE W KLASIE PIERWSZEJ.
ROLA WITAMIN W NASZYM ORGANIZMIE.
Klasa 1 i własnoręcznie przygotowany sok jabłkowo - marchewkowy.
WYCIECZKA DO ZAMKU KSIĄŻ :)
W dniu 19 października 2022 r. o godz. 8.00 uczniowie z klasy czwartej, piątej i szóstej w bardzo dobrych nastrojach wyruszyli na niesamowitą przygodę owianą Wielką Tajemnicą Zamku Książ.
Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie zamku Książ. Pani przewodnik opowiedziała nam różne ciekawostki, na przykład: historię zamku, kto w nim kiedyś mieszkał, jak wyglądało dawniej życie, co znajdowało się w poszczególnych komnatach, kim była księżna Daisy i inni mieszkańcy. Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci okazało się oglądanie pięknych, barokowych wnętrz.
Na koniec wizyty w zamku dzieci zakupiły drobne pamiątki i udaliśmy się na długi spacer Książańskim Parkiem Krajobrazowym.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w palmiarni. Podziwialiśmy tam wiele gatunków roślin i zwierząt z całego świata. Zobaczyliśmy tu: araukarię, dracenę, oleandry oraz różne gatunki palm, kaktusów i cytrusów.
Była to bardzo udana wycieczka, mamy nadzieję powrócić tam jeszcze, aby na nowo podziwiać i odkrywać „Wielkie Tajemnice” Dolnego Śląska.
Uczestnicy wycieczki :)
88
AKCJA MALOWANIA BUDEK DLA NIETOPERZY :)
- 18
„MAŁY ALCHEMIK” I „KLUB MŁODEGO ODKRYWCY”
Projekt pn. "Od Aptekarza do Luminarza" jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030".
"MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”
W pierwszym tygodniu października Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w konkursie o tytuł „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA”
Oto wyniki w poszczególnych klasach:Klasa 4
Mistrz : Juliusz Oliwa
Wicemistrzowie : Kornelia Sąsiada, Adam Rogala i Maciej MiecznikowskiKlasa 5
Mistrzyni : Aurelia Niezborała
Wicemistrzowie: Julia Kordasz, Otylia Stawiska i Filip Kaleta
Klasa 6
Mistrz: Antoni Wojciechowski
Wicemistrzowie: Antoni Bagiński i Szymon Sieraczkiewicz
Klasa 7
Mistrz: Kamil Taradaj
Wicemistrzowie: Julia Giza i Rozalia Tadaj
Klasa 8
Mistrz: Paweł Bilski
Wicemistrzowie: Jakub Kosiorowski, Oliwier Kosior i Paweł Śmiałek
GRATULACJE!
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.
Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Naszej Szkoły!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory.
Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.
Samorząd Szkolny
20
„SZKOŁA W STARORZECZU ODRY”...
Dzisiejszy dzień w naszej szkole był wyjątkowy. Najpierw od rana odbywały się w klasach lekcje w formie warsztatów. Było gwarno, ale bardzo pracowicie, twórczo i smacznie. Były warsztaty kulinarne, teatralne, plastyczne, florystyczne, chemiczne... Atrakcji co niemiara! Uczniowie spotkali się również pszczelarzem, który wprowadził ich w arkana pszczelarstwa, opowiedział o życiu pszczół i wyjaśnił dlaczego te owady są dla nas ludzi bezcenne.
Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia było symboliczne odsłonięcie ekomuralu pt.: „ W starorzeczu Odry”, który powstał w ramach konkursu Świat Oczami Młodych, a został ogłoszony przez Fundację BOŚ. Ponadto było nam bardzo miło, że w wydarzeniu wzięło udział tak wielu wyjątkowych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Piotr Bober - Prezes Zarządu Fundacji BOŚ, Aleksandra Czudżak i Paweł Polichtnera – artyści, autorzy i wykonawcy muralu, Ewelina Budner - sekretarz Gminy Oborniki Śląskie, Sławomir Szypulski – Inspektor ds. Oświaty w Gminie Oborniki Śląskie, dyrektorzy szkół, przedszkoli i żłobka w Gminie Oborniki Śląskie, Halina Muszak – dyrektor OOK, Maciej Wolny – radny Gminy Oborniki Śląskie, Stanisław Hurkasiewicz – radny powiatu trzebnickiego oraz przyjaciel naszej szkoły, ksiądz Adam Sobótka – proboszcz parafii w Urazie, Bernadeta Wesołowska– była dyrektor naszej szkoły, przedstawiciel Fundacji Żywica, wiceprezes i członkowie Stowarzyszenia „Edukacja z wyobraźnią”, sołtysi oraz przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice.
Symboliczne odsłonięcie muralu nastąpiło poprzez przecięcie wstążek dobranych w kolorach muralu. Uroczystość została uświetniona przez piękne dźwięki harfy wydobywane przez naszą lokalną artystkę - harfistkę panią Magdalenę Czopkę oraz przez cudowne wykonanie piosenek: „ Koncert na dwa świerszcze” i „ Mimozami jesień się zaczyna” przez panią Agatę Gazdułę – Beszłej.
Druga część uroczystości odbywała się na patio szkoły i przebiegała pod hasłem „ Recepta na zdrowie”. Uczniowie wcielający się w role warzyw i owoców na jesiennym straganie, zachęcali wszystkich do zdrowego odżywiania. Następnie cała uwaga była skierowana na zielarki – szeptuchy, które w zabawny sposób zapewniały wszystkich o dobroczynnych właściwościach ziół.
Z uroczystości nikt nie mógł wyjść głodny. Nie zabrakło: chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, gorącej zupy – kremu, bigosu, świeżych placków ziemniaczanych, przekąsek i pysznych ciast. Były to typowe jesienne dania.
Bardzo dziękujemy rodzicom oraz paniom z obsługi za przygotowanie i serwowanie tego pysznego jedzenia i nieocenioną - ogromną pomoc, bez której dzisiejsza uroczystość nie byłaby taka udana.
Dopełnieniem wszystkiego była piękna słoneczna pogoda i cudowna, przyjemna atmosfera.
Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.
Dyrektor Szkoły
Wanda Górna
73
NA STRAGANIE ZAMIESZANIE…
Uczniowie klasy drugiej brali udział w warsztatach teatralnych oraz zaprezentowali efekty swojej działalności kolegom i koleżankom ze szkoły.
Przygodę z teatrem dzieci rozpoczęły podczas projektu czytelniczego od pracy z tekstem wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Samodzielnie przygotowały kukiełki oraz przyniosły warzywa, owoce, orzechy, przetwory i inne jesienne dary, które zostały wykorzystane do dekoracji sali. Kiedy scenografia była już gotowa, odbyła się próba generalna.
11 października 2022 roku dzieci z klasy drugiej zagrały aż trzy przedstawienia pt. „Na straganie”. Na widowni tego dnia zasiedli uczniowie z zerówki, z klasy pierwszej oraz z klasy trzeciej. Mali aktorzy z entuzjazmem wcielali się w role warzyw. Mamy nadzieję, że klasa druga jeszcze wiele razy podejmie inne aktorskie wyzwania.
Maria Czajkowska
12
SAŁATKA JARZYNOWA
Warsztaty kulinarne "Sałatka jarzynowa" w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. Współpraca przebiegła na wysokim poziomie. Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie.
Sałatka była pyszna!!!
Joanna Ryk
LAS JESIENIĄ
Praca plastyczna uczniów klasy pierwszej "Las jesienią". Swobodna ekspresja uczniów.
Joanna Ryk
"W STARORZECZU ODRY"
W dniu 11 października o godzinie 11.00 odbędzie się na terenie naszej szkoły uroczyste odsłonięcie muralu "W STARORZECZU ODRY".
DZIEŃ DRZEWA W KLASIE II.
Każdego roku 10 października w Polsce obchodzimy Dzień Drzewa. Inicjatorem tego wydarzenia był w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Kierował się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.
10 października 2022 roku uczniowie klasy II a włączyli się w obchody Dnia Drzewa. Dzieci poznawały znaczenie drzew dla człowieka i przyrody, przypomniały sobie także jak o nie dbać. Uczniowie zamienili się w ilustratorów i do omawianej lektury „Drzewo do samego nieba” przygotowali swoje projekty okładek. Z rolek po papierze toaletowym oraz z zebranych jesiennych darów, każdy przygotował swoje drzewko. Dzięki wykonanym pracom sala klasy drugiej zamieniła się w kolorowy, jesienny las.
Maria Czajkowska
"PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK".
Klasa 1 rozpoczęła swoją przygodę z lekturą. Maria Kownacka "Plastusiowy Pamiętnik".
Joanna Ryk
KLASA II I III W KARPIOWYM ZAKĄTKU DOLINY BARYCZY.
7 października 2022 roku uczniowie klasy II i III wybrali się na wycieczkę do Rudy Żmigrodzkiej. Warsztaty w gospodarstwie rybackim dzieci rozpoczęły od wizyty w zagrodzie danieli. Lekcja w terenie odbywała się także na malowniczej ścieżce przyrodniczej nad stawami oraz w budynku płuczki, gdzie uczniowie nie tylko obserwowali z bliska różne gatunki ryb, ale także mieli możliwość ich dotknąć. Dzieci zobaczyły jak wygląda prawdziwy strój rybaka i potrzebny do połowu sprzęt. Podczas zabawy uczniowie mogli się zważyć czy też przez chwilę poczuć się jak ryby złowione w sieci. Elementem zajęć było również omówienie przykładów ekologicznych rozwiązań stosowanych w gospodarstwie. Był także czas na zabawę, zawody sportowe i ruch na świeżym powietrzu.
Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś odwiedzić ten karpiowy zakątek Doliny Baryczy.
Maria Czajkowska
146
INDYK W ROLI GŁÓWNEJ...
7 października w klasie pierwszej utrwalaliśmy gloske "I" na wesoło. Kształtowaliśmy umiejętności manualne, przygotowujemy się do nauki pisania.
Joanna Ryk
„SPACER W CHMURACH”.
Różowy świt powitał lekko zziębniętą młodzież oczekującą pod szkołą na autokar, który miał ją zawieźć na niezapomnianą wyprawę do Świeradowa Zdrój. Podróż przebiegała spokojne, złote drzewa kłaniały się zachwyconym ich jesiennym wyglądem turystom. W pewnej chwili, w oddali, przez drogę przebiegł biały jeleń. Wow! Ale ekstra! Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że ta kopytna anomalia może przynieść pecha. Było pięknie, cudowna pogoda, radosny nastrój i taka dobrana ekipa. Do czasu….
Zaraz za dawnym miastem wojewódzkim (zagadka geograficzna…) na horyzoncie pojawiły się ciężkie, granatowe chmury, natomiast tuż przed Świeradowem siąpić zaczął drobny kapuśniaczek. Po dodarciu na miejsce okazało się, że do samej instalacji trzeba dotrzeć na własnych nogach. Mżawka w tym czasie przemieniła się w jednolity deszcz i skulona gromadka, chowając się pod parasolami lub kapturami (uparciuchy wołały z odkrytym licem), poczęła wdrapywać się stromą uliczką do celu. Po głowach lały się strugi deszczu, po plecach, w bliżej nieokreślone miejsce, spływał pot.
Nareszcie piechurzy dotarli do SKY WOLK, a ich oczom ukazał się niewielki domek z napisem WC. Hura. Wspinaczka przebiegała wprawdzie zalesionym terenem, jednak nawet męska część grupy wolała nie ryzykować skokiem w bok. Lepiej jak nic nie kapie na odkryte części delikatnego ciała. Kilka chwil zajęło odstanie w dłuuuugiej kolejce, ale było warto.
A potem w górę!
Deszcz nie przestał padać, za to dołączył silny, porywisty wiatr, który wyrywał z rąk parasolki, wywracał je na drugą stronę, a kaptury zwiewał z głów. Instalacja okazała się bardzo przyjemną ścieżką. Równą i niemeczącą. Pomijając warunki pogodowe, spacer dawał wiele radości. A jakie widoki! Niespodziewanie szybko wszyscy dotarli na szczyt, a tam….. PRZESTAŁO PADAĆ! Pewnie chmura została na dole. Wiatr nadal wiał okrutnie. Strach było robić zdjęcie, bo istniało ryzyko, że będzie ono ostatnim, a potem to już fruuuuu. Papa komóreczko.
Ale było warto. Adrenalina gotowała krew w żyłach. Pod stopami 60 metrów przestrzeni, wierzchołki kolorowych drzew i tylko pozornie wytrzymała siatka. Ale kto ją tam wie… Nie wszyscy podjęli ryzyko przebieżki po napiętych, stalowych linach. Uf… Ale się działo. Nikt nie czuł zimna… Oj, było gorąco.
Schodzenie było łatwiejsze. Nie dla wszystkich. Ale jak ktoś chce całować ziemię, po której stąpa, to niech nie twierdzi, że się potknął.
W końcu, w autokarze, można było zdjąć przemoczone okrycie wierzchnie i udać się w podróż powrotną. A z każdym kilometrem zanikały chmury i tuż przed byłym miastem wojewódzkim (zagadka geograficzna) wyjrzało słońce. A niech by ten albinos przebiegł drogę innej wycieczce. Ech…
Agata Niewierska
57
PASOWANIE NA CZYTELNIKA.
6.10.22 r. w naszej bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy pierwszej byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni możliwością wypożyczenia książek z ulubionymi bohaterami. Pani Monika opowiedziała uczniom w jaki sposób należy korzystać z biblioteki. Wspólne czytanie opowiadania wprowadziło nas w świat wyobraźni. Na koniec każdy otrzymał dyplom oraz piękną zakładkę.
Joanna Ryk
AKCJA – MALOWANIE PŁOTU!
Wokół szkoły robi się coraz piękniej. Najpierw mural, potem uporządkowanie terenu i wycięcie uschniętych gałęzi i krzewów, a teraz przyszedł czas na płot. Do malowania włączyli się nauczyciele i uczniowie. Malowanie płotu sprawiło dzieciom sporo frajdy. Jednak, nie wszyscy zdążyli zamoczyć pędzel w farbie, bo nam jej po prostu zabrakło. Ale nic straconego. Farba już jest i w najbliższy piątek kontynuujemy malowanie.
3
MALUJEMY JAK VAN GOGH
Fascynujący świat barw.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie