Drodzy Rodzice,
Informujemy, że 25 października 2018 r. (czwartek) od godz. 1700 odbędą się w naszej szkole konsultacje nauczycieli z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy!!
Drodzy Rodzice,
Informujemy, że 25 października 2018 r. (czwartek) od godz. 1700 odbędą się w naszej szkole konsultacje nauczycieli z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy!!
Serdecznie zapraszamy
na
Ceremonię Pasowania
Uczniów Klasy Pierwszej
Szkoły Podstawowej w Urazie
w dniu 23 października 2018 r. o godzinie 9:00
Uczniowie, Rodzice i Wychowawca klasy I
Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w gminnym przeglądzie twórczości dziecięcej i młodzieżowej.
TEMAT PRACY: POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI
TECHNIKI I MATERIAŁY: dowolne np. farby plakatowe, tempera, kredki świecowe, pastele, ołówek, węgiel, tusz, kolaż, papier, plastik, rzeźba.
FORMAT PRAC: A4 (przedszkola, klasy 1-3)
A3 (4-6, 7-8, gimnazjum)
rzeźba, płaskorzeźba 50x50x50
Termin składania prac: 30.10.2018 r.
Prace należy przynieść do p. Anny Hurkasiewicz.
Anna Hurkasiewicz
"Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi,
Nauczyciel również czegoś się uczy"
Paulo Coelho
Z okazji
Dnia Edukacji Narodowej
składamy serdeczne życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły
realizacji planów zawodowych, zadowolenia z wykonywanej pracy, optymizmu,
uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
UCZNIOWIE
Harmonogram zajęć rozwijających i wyrównawczych
dla uczniów z klas IV - VIII
W ramach projektu
„INNOWACYJNA EDUKACJA”
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Dnia 04.10.2018 r. klasa 5a i 5b wzięła udział wycieczce do Wrocławia. Największą atrakcją tego dnia była ścianka wspinaczkowa. Uczniowie pod okiem instruktora próbowali swoich sił na ściance., wykazując się dużą odwagą i umiejętnościami, poznali obsługę sprzętu wspinaczkowego. Wszyscy bawili się świetnie i szybko zrodził się pomysł powtórki wyjazdu.
Kolejnym punktem programu było obejrzenie spektaklu pod tytułem Jan X. Historia o braku tolerancji, ksenofobii i kłamstwie. Przedstawienie stawiało pytania o to, czy warto kłamać. Dlaczego kłamiemy? Czy istnieje kłamstwo w dobrej wierze? Sztuka opowiadała o względności prawdy i kłamstwa, o stereotypach i strachu przed przyznaniem się do własnych słabości przed rówieśnikami. W trakcie interaktywnego spektaklu widzowie stawali się uczestnikami wydarzeń. Byłą to niezwykła lekcja wychowawcza na temat stereotypów i strachu przed przyznaniem się do własnych słabości przed rówieśnikami.
Agata Rożen
„LEKI Z ZIOŁOWEJ APTEKI”
Gdy nam coś dolega idziemy do lekarza lub apteki po odpowiednie lekarstwa. Z niektórymi dolegliwościami walczymy za pomocą tabletek, na inne pomagają syropy albo okłady z ziółek lub herbatki ziołowe.
Co to są te zioła? Gdzie możemy je znaleźć i jak wykorzystać dla naszego zdrowia?
Odpowiedź na te pytania przyniosła kolejna ciekawa, pełna zapachów, smaków i magii podróż w cyklu „Podróże ze smakiem” tym razem do chaty zielarza oraz na pobliskie łąki i pola. Zielarka albo szeptucha - jak się też nazywała - zapoznała dzieci z niektórymi ziołami i ich właściwościami leczniczymi. Odkryła przed nimi tajemnicę ogrodów przyklasztornych. Dzieci poczuły prawdziwą magię ziół i dowiedziały się wielu ciekawostek na temat starej medycyny ludowej.
Po skosztowaniu dostępnych eliksirów ziołowych, zielarka wysłała uczniów z wychowawcami na pobliskie pola i łąki w celu odszukania i zerwania wyznaczonych ziół. Z zerwanych ziół powstały wspaniałe zielniki, które stały się naturalnymi pomocami naukowymi. Dużym wyzwaniem dla dzieci, a zwłaszcza dla chłopców było posługiwanie się igłą i nitką. Uszycie zapachowego woreczka na zioła okazało się dużym wyzwaniem. Zioła stały się ciekawą inspiracją dla dziecięcej poezji. Nauczycielki pokazały dzieciom, że mają duży dystans do siebie i ogromne poczucie humoru. Przez chwilę były przebranymi za wiedźmy aktorami prezentując właściwości lecznicze ziół.
Warsztaty pt. „Leki z ziołowej apteki” były zachętą do bliższego zainteresowania się roślinami, ich właściwościami smakowymi, zapachowymi i leczniczymi. Dzieci biegając po łąkach zwrócą uwagę na rośliny, które do tej pory uważały za chwasty. Teraz zobaczą w nich nie tylko jak na chwasty, ale też rośliny, które mogą leczyć.
Zapraszam do galerii fotograficznej.
Koordynator Wanda Górna
Celem projektu jest przybliżenie młodzieży zagadnień zrównoważonego rozwoju w sposób angażujący i włączający ich w propagowanie postawy współzależności łączących ludzi na całym świecie. Zajęcia edukacyjno- konstrukcyjne, mają doprowadzić do powstania wystaw modeli prezentujących tematykę czterech z siedemnastu Celów Zrównoważonego Rozwoju:
Anna Pukacz - Górnikowska
W czwartek 27.09.2018. o godz. 10.00 rozpoczną się warsztaty dla uczniów klas I – VI pod hasłem W CHACIE ZIELARZA. Szczegółowe informacje w załączniku.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Trzebnicy, przesyła materiały edukacyjne na temat wszawicy.
Temat wszawicy systematycznie pojawia się na początku roku szkolnego, a następnie późną jesienią i na początku zimy, kiedy dzieci zaczynają nosić czapki. Warto zwrócić uwagę, aby rodzice w tych okresach częściej przeglądali głowy swoich dzieci.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi na temat wszawicy.
Wyjazd uczniów klas II - III na basen
w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”
będzie realizowany w każdą środę.
Wyjazd o godz. 14:30 (szkoła),
powrót o godz. 16:45 ((szkoła).
Z czym kojarzy Ci się kropka? Czy z końcem? A może z całością? Kropka jak żaden inny znak może stać się częścią zdania, ozdobą, symbolem, obrazem … Kropka może zakończyć temat, być synonimem asertywności lub nieugiętości. Może być wszystkim.
15 września obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI, czyli dzień kreatywności i wiary w siebie. To święto jest obchodzone już w ponad stu krajach, stając się okazją do twórczych działań w przedszkolach i szkołach. A wszystko zaczęło się od tej książki pt. "Kropka" Petera H. Reynoldsa.
Nasz tegoroczny pomysł na lekcję o kropce w klasie II i III polegał na poszukiwaniu ich w otaczającej nas rzeczywistości, a także przemiana tego, co zwyczajne i znane w nowe i niezwykłe, dzięki kropkom właśnie.
Zapraszamy Dzieci z klas IV-VI i pozostałych zainteresowanych uczniów do udziału w projekcie polegającym na propagowaniu zagadnień zrównoważonego i budowaniu postawy współzależności łączących ludzi na całym świecie.
Modelarnia będzie miała charakter kreatywny, skupiający zaangażowanie na istnieniu zjawisk wpływających na losy Świata z wykorzystaniem materiałów filmowych, infografik, gier i innych. Razem stworzymy okazję do rozważań, dyskusji, budowania własnego stanowiska, uruchomimy krytyczne myślenie i popracujemy nad obaleniem stereotypów.
Celem Dziecięcej Modelarni jest prowadzenie cyklu działań, które doprowadzą do zbudowania eksponatów i zorganizowania wystaw promujących i wyrażających postawę rzecz zrównoważonego rozwoju i innowacji w zakresie ochrony środowiska w obszarze czterech z siedemnastu Celów Zrównoważonego Rozwoju
Interaktywne eksponaty przedstawimy w postaci wystawy w Tygodniu Edukacji Globalnej 19 – 25 listopada 2018, projekt będzie trwał od września do końca listopada 2018
Na zajęcia zapraszamy w poniedziałki w godzinach 15.30-17 sala 5.
Anna Pukacz-Górnikowska
Fundacja ZNAJDŹ CEL
W menu Plan Lekcji został umieszczony nowy plan, który obowiązuje od 17 września 2018 r. - od poniedziałku.
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł. Organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 r. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, lekturą było „Przedwiośnie „Stefana Żeromskiego.
W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do akcji. Koordynatorkami akcji była pani Ania Hurkasiewicz i Agata Rożen. Uroczystość przygotowała klasa Va i Vb. Krzysztof Bilski i Wiktoria Raducka przedstawili nam postać Stefana Żeromskiego i jego twórczość. Wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli fragment filmu „Przedwiośnie „ w reżyserii Filipa Bajona. Piękną oprawę muzyczną zapewnili uczniowie klas V wykonując pieśń patriotyczną pt „Flaga”.
W zaaranżowanej kawiarence swoją obecnością zaszczyciła nas: Pani Dyrektor Bernadeta Wesołowska, pani Wicedyrektor Wanda Górna, pani Elżbieta Owczarz, pani Magdalena Olczyk, pani Barbara Kotarska oraz uczniowie: Marysia Głowacka, Pola Ozimina, Łukasz Olczyk. Zaproszeni goście odczytali fragmenty „Przedwiośnia”.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przyłączenie się akcji Narodowego Czytania.
Zapraszamy do ponownego spotkania za rok.
Agata Rożen
W roku szkolnym 2018/2019 realizowane będą w naszej szkole zajęcia w ramach projektu „Innowacyjna edukacja w gminach Czernica, Długołęka, Oborniki Śląskie i Wisznia Mała”.
Szczegóły: Informacja_o_projekcie.docx
Bardzo serdecznie zachęcam do włączenia się w działania projektu „Kto Ty jesteś…?”a w nim konkursu fotograficznego- pod hasłem "Oto Polska” realizowanego z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,
Karta zgłoszenia znajduje się w poniżej.
Anna Pukacz-Górnikowska
Prezes Fundacji ZNAJDŹ CEL
Drodzy Rodzice
Serdecznie zapraszamy 13 września 2018 r. (czwartek) o godz. 1700 na pierwsze zebranie organizacyjne i informacyjne w roku szkolnym 2018/2019.
W pierwszym tygodniu nauki uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami – K. Dumas, J. Olszewską i A. Niewierską, pojechali do Obornik Śląskich na akcję zorganizowaną przez Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wrocław, Komendę Powiatową Policji Trzebnica – Komisariat Policji Oborniki Śląskie:
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY.
Akcja miała na celu uwrażliwić dzieci na zagrożenia związane z ruchem drogowym. Dzieci bardzo cieszyły się na spotkanie z policją. Przybyli na nie tłumnie uczniowie klas młodszych z okolicznych szkół. W trakcie zajęć mieli możliwość zwiedzenia policyjnych pojazdów i przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego. Było ciepło i… głośno. Wyposażone w zdobytą wiedzę dzieci będą bezpiecznie kroczyć drogą ku doskonałości.
Agata Niewierska
Powered by aSc EduPage