• IX KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

• W dniu dzisiejszym

w Szkole Podstawowej  im. św. Jadwigi Śląskiej w Kuźniczysku odbył się

IX Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Naszą szkołę reprezentował:

Antoni Bagiński z klasy VII

zajął  II MIEJSCE.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia

w innych konkursach.

• TEATR LALEK

• Uczniowie klasy 2 wybrali się na spektakl pt." Czarodziejski Flet" do Teatru Lalek. Sztuka opowiada o magicznej sile muzyki. Rozpoczyna się pod rozgwieżdżonym niebem. To właśnie sam Mozart wprowadził nas w świat muzyki, ukazującej wiele emocji. Duża ilość elementów, przemyślana scenografia. Intensywne efekty dźwiękowe, oświetlenie, różnorodne kostiumy, rekwizyty tworzyły spójną całość. Serdecznie polecamy wizytę w Teatrze Lalek.

• „ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY”

• W ramach projektu „Angielski jest FUN-tastyczny” nasi trzecioklasiści zrealizowali także zadanie „A CARD TO THE ROYAL FAMILY”. Z okazji zbliżających się wówczas 75-tych urodzin Króla Karola III w listopadzie własnoręcznie wykonali kartki urodzinowe, w których odręcznie napisali życzenia dla Króla. Mikołaj Ś. wykonał także pamiątkowy portret, który wraz z kartkami pofrunął do Anglii. Nasi uczniowie długo czekali na odpowiedź z Pałacu Buckingham i kiedy już nadzieje na jej pojawienie się niemalże zniknęły, przyleciała do nich tajemnicza koperta. Co się w niej znalazło mogą Państwo zobaczyć powyżej.

• ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY!

• 26 września uczniowie kl. III dołączyli do Ogólnopolskiego Projektu „Angielski jest FUN-tastyczny”. Do tej pory uczniom udało się już wykonać 6 wymaganych do zaliczenia projektu zadań. Były to: - FLASHCARDS – dzieci wykonały karty obrazkowe z wybranego przez siebie kręgu tematycznego; - HELLO TO YOU - zorganizowanie spotkania z Native Speakerem.

Dzięki uprzejmości Wojtka K. jego kuzyn opowiedział nam o życiu w Wielkiej Brytanii; - LEGENDA - przygotowanie prezentacji multimedialnej o znanej osobie zamieszkałej jeden z krajów anglosaskich. Kilkoro uczniów przygotowało prezentacje, dzięki którym poznaliśmy m.in. życiorys Królowej Elżbiety II, Króla Karola III, najważniejszych Prezydentów USA, a także poznaliśmy historię NASA. - I CAN SING - występ uczniów podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek z piosenką We wish You a Merry Christmas. - BOOK ABOUT ME – uczniowie stworzyli książeczki o nich samych i ich zainteresowaniach; - PO ŚLADZIE – dzieci wspólnie wypełniły literki najdłuższego, 45 literowego, wyrazu w języku angielskim.

Uczniowie oczywiście nie poprzestali na wykonaniu wymaganej liczby zadań i chętnie wykonują już kolejne zadania z listy.