REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W URAZIE
KOMUNIKAT!!!
Szanowni Rodzice,
poniżej zamieszczam pismo Burmistrza Obornik Śląskich dotyczące otwarcia przedszkoli w naszej gminie.
Dyrektor Wanda Górna
Szanowni Państwo,
biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i wychowawców, w porozumieniu z dyrektorami żłobka, przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi, podjąłem decyzję o nieotwieraniu tych placówek do 24.05.2020 r. W tej chwili pracujemy nad przygotowaniem obiektów technicznie i organizacyjnie, aby zapewnić wszystkim maksymalny poziom bezpieczeństwa. Kolejne komunikaty dotyczące ewentualnego ich otwarcia będą publikowane na stronie internetowej Gminy Oborniki Śl., na stronach szkół, przedszkoli i żłobka oraz w mediach społecznościowych.Burmistrz Obornik Śląskich
Arkadiusz Poprawa
ZDALNY W-F W KLASIE DRUGIEJ.
Koronawirus poprzestawiał mocno zwyczaje ludzi na całym świecie. Nie ma osoby – na pewno w Europie – która by nie odczula na własnej skórze jego okupacji. Pojedyncze, wystraszone, ludzkie egzemplarze pomykają okute w maseczkach, omijając z daleka wszystko, co żywą istotę przypomina. Jak na wojnie. .. Cicha walka z okupantem odbywa się na jego zapleczu. Za zamkniętymi drzwiami domów tętni prężne, partyzanckie życie uczniów klasy drugiej. Słychać radosne śmiechy, czasem marudzenia –„Mamo, tato pomóżcie z tym zadaniem, …jak to obliczyć, co mam narysować, jakie ż napisać…” Jednak, niczym w bajkach, mężni i dzielni pokonają wroga. Zatem nie ważne, że koło domu, ale: ćwicz, ćwicz, ćwicz, bo siła i tężyzna pokona każdego wirusa. „Hej ho, hej ho w podskokach by się szło”.. I rzuty, i slalomy, i trzepakowa gimnastyka artystyczna … Ech, niejednej mamusi łza się w oku zakręciła, jeszcze nie tak dawno to ona świeciła majtkami na trzepaku, a teraz jej pociecha… Już taka duuuża i taka dzielna, tak wygrywa zdrowie dla całej rodziny. Bo gdy dzieci radosne, to i dorośli optymistyczniej patrzą na rzeczywistość. Już przodkowie wołali, że „Sport to zdrowie”. Zatem wyćwiczeni i zwycięzcy pomachamy narodową flagą w dniu jej święta i zakrzykniemy „ Jeszcze Polska nie zginęła!”
Agata Niewierska
38
„DOBRY HUMOR, ŚMIESZNE MINY – TO CI DAJĄ WITAMINY!”.
PODSUMOWANIE KONKURSU SZKOLNEGO
„DOBRY HUMOR, ŚMIESZNE MINY – TO CI DAJĄ WITAMINY!”.
Konkurs szkolny „DOBRY HUMOR, ŚMIESZNE MINY – TO CI DAJĄ WITAMINY!” polegał na samodzielnym przygotowaniu zdrowej i smacznej potrawy, a następnie sfotografowaniu j jej.
Naszym milusińskim nie zabrakło inwencji i umiejętności. W ich wykonaniu powstały nie tylko pyszne sałatki i kolorowe kanapki z szeroko uśmiechniętą buzią, ale różne inne smakowite cudeńka.
W pracach dzieci widać uśmiech, widać wiosnę i kolory.
Pierwszoklasiści wykonali kolorowe i wesołe prace. Adaś miał pomysł na pracowitego jeżyka, autorstwa Wiktorii jest m.in. motylek i kotek-śmiechotek, można też zagrać w kółko i krzyżyk. A któż to taki uśmiechnięty z bujną wiosenną fryzurą na talerzu Borysa, zgadnijcie? Starsze dzieci również stanęły na wysokości zadania. Otylka z uśmiechem młodej gosposi serwuje smakowite uśmiechnięte przekąski, a Sebastian wykonał cały talerz kompozycji: jest tam serowy baranek, kwiatek i zgadnijcie co jeszcze? Natomiast Michalina zaprasza na smaczną kanapkę na chlebku z żurawiną domowego wypieku.
Dzieci z klasy IV zachęciły wszystkich do spróbowania pysznych, wiosennych przekąsek, i niech nie ubiegnie nas uśmiechnięta mysz, która już ostrzy zęby! Autorką wspomnianej sympatycznej myszy oraz „patriotycznego” talerza jest Julka, fanką wiosennej ośmiorniczkowej przekąski jest Zuzia, mistrzami kanapek są Kamil oraz Ania. Natomiast Hania opracowała dla nas całą prezentację na temat zdrowego śniadania, rozpoczętego od … solidnej porcji ruchu.
Prezentacja Hani:
Dzieci z klasy V postawiły na dania w kolorach flagi włoskiej czyli: biały - czerwony – zielony, zachęcając do smakowania bomb witaminowych – kanapek i sałatek doprawionych przyprawami. W klasach starszych rządzą panowie… Tymek zaprasza na wiosenną ucztę (oczywiście nie tylko warzywka, ale i szyneczka), a Łukasz zaproponował nam całe śniadanie, nie zapominając o szklance mleka. W klasie VIII bezkonkurencyjny okazał się Janek, autor żaglówek, chyba nawiązujących do myśli o podróżach, a może o wakacjach?
A oto lista laureatów konkursu:
W klasie I laureaci to: Borys, Wiktoria oraz Adaś.
W klasie II laureatami zostali: Otylka oraz Sebastian.
W klasie III: Michalinka.
W klasie IV laureatkami konkursu są: Julka , Zuzia, Ania, Kamil oraz Hania.
W klasie V wyróżnili się: Julka, Zuzia, Iza W., Paulinka oraz Paweł Ś.
W klasie VII – Łukasz oraz Tymek.
W klasie VIII – Janek.
Najbardziej aktywni w konkursie okazali się uczniowie z klasy I oraz IV.
Poziom prac okazał się bardzo wyrównany, dlatego wszystkim laureatom przyznajemy dyplom i pierwsze miejsce! Dyplomy i nagrody po powrocie do szkoły! Serdecznie gratulujemy odwagi i pomysłów i dziękujemy za udział!
Pedagog szkolny
Ewa Czechowska
Psycholog
Wioletta Szymczak-Domino
26
DRODZY RODZICE,
Zachęcamy do odwiedzania zakładki Pedagog i Psycholog. Znajdziecie tam Państwo karty pracy, propozycje zadań, ćwiczeń i zabaw rozwijających kompetencje społeczno- emocjonalne, trening umiejętności społecznych oraz wiele innych informacji, które powstały z myślą o tym trudnym dla Nas i dla dzieci czasie.
Pedagog
Ewa Czechowska
Psycholog
Wioletta Szymczak-Domino
ZDALNE NAUCZANIE KLASY DRUGIEJ
Wiadomość o zamknięciu szkół, na razie na 2 tygodnie, którą uczniowie klasy drugiej usłyszeli 11 marca, była dla nich wielkim szokiem. Stali przytuleni do siebie, pochlipując i łkając narzekali na „wstrętnego koronawirusa”. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że ich rozstanie będzie znacznie dłuższe niż początkowo zakładano.
Kwarantanna, izolacja, odosobnienie wszystkie słowa kojarzą sie z jednym - nuuuda. Za oknem mijają pory roku, zima przechodzi w wiosnę, wiosna rozpala ziemię gorącym oddechem, a tu trzeba siedzieć domu, tęsknie wyglądając przez okno lub kraty własnego ogrodzenia. Starsze rodzeństwo zajęte swoimi sprawami, rodzice przygnębieni i rozdrażnieni pohukują na wynudzone potomstwo… Uf, dobrze że jest choć ta zdalna szkoła. Zawsze to jakiś kontakt z normalnością i świadomość, że gdzieś tam są ONI, ukochane koleżanki i koledzy. I może właśnie w tej chwili, również ONI pochylają się nad zleconym zadaniem, robią zdrowe kanapki, kłują palce przy tworzeniu Marzanny... Bo pierwsze tygodnie kwarantanny przypadły na czas powitania wiosny. Nie można się poddać wirusowi, trzeba z nim walczyć – normalnością. Zatem Marzanna spłonęła w przydomowych ogródkach, a brzuchy całej rodziny napełniły się wiosennymi kanapkami wykonanymi przez drugoklasistów. Zima wprawdzie próbowała jeszcze walczyć i sypnęła śniegiem (pierwszy raz w tym roku! I ostatni…). Jednak cóż to był za śnieg! Wystarczył na odrobinę wytęsknionej zimowej aktywności i to tylko dla rannych ptaszków. Otylce udało się zrobić na nim anioła, a Sebastian wyskrobał nawet bałwanka. Jednak południowe słońce biały puch zmieniło w jeszcze bardziej wytęsknioną, szczególnie dla rolników, kałużę.
I tak mija wiosna, dzień za dniem, tydzień za tygodniem. Praca z podręcznikami. Poranna gimnastyka. Coraz dłuższe zajęcia na przydomowym podwórku. Dobrze, że nauczyciel sugeruje, jakie ćwiczenia robić, bo ile można stać przy płocie i liczyć mijające auta. A ile radości i uśmiechu ma wychowawca, oglądający później zdjęcia dokumentujące takie zdalne zajęcia. Ile emocji mają dzieci, wiedząc, ze tam po drugiej stronie telefonu, jest ich pani. I mimo, że pierwszy raz zaliczając zdalne czytanie, było sporo nerwów i drżenia serca, to teraz, choć przez chwilę, można porozmawiać z nauczycielem i wierzyć, że jeszcze trochę, jeszcze ciut wytrzymać i w końcu wrócimy do wytęsknionej szkoły.
Agata Niewierska
65
DZIEŃ ZIEMI
„W PEWNYM SENSIE ZMIANY KLIMATYCZNE
TO DLA NAS LUDZI SZANSA,
ABY ROZWINĄĆ SIĘ - DOROSNĄĆ JAKO GATUNEK”.
Dzień Ziemi to najważniejsze i najbardziej znane święto ekologiczne. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości,wyznania,zawodu,wieku. Święto to jest wspaniałą okazją,by nagłośnić globalne problemy Ziemi-naszej niebiesko-zielonej Matki. W Tym roku przypada 50 rocznica Dnia Ziemi.
A jak kolejne pokolenia będą obchodzić 100-tną rocznicę Dnia Ziemi w 2070 roku? Możliwe są dwa scenariusze. Jeden jest optymistyczny i brzmi:”Jak uratowaliśmy planetę w 2070 roku”. Drugi pesymistyczny i brzmi ”Jak straciliśmy planetę w 2070 roku”. Pod którym ze scenariuszy Ty się podpiszesz? Prace mogą być w formie plakatu,krótkiej wypowiedzi pisemnej, krótkiego opowiadania. Zdjęcia prac dzieci proszę wysyłać na adres: aga.przyrodnik@wp.pl. Prace można wykonywać dowolną techniką. Zdjęcia będą opublikowane na stronie internetowej szkoły, a najciekawsze prace ocenione.
nauczyciel biologii
Agnieszka Ćwik
DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI!
„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,
kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa
pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,
zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”.św. Jan Paweł II
W tym trudnym, ale wyjatkowym czasie
Świąt Wielkanocnych
proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia
obfitych łask i błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego,
dużo zdrowia, nadziei, pokoju i miłości,
a przede wszystkim dobrej, rodzinnej atmosfery.
Niech te święta przyniosą spokój i uśmiech na naszych twarzach.
Alleluja!
Dyrektor i pracownicy Szkoły
PISANKOWO I KRASZANKOWO W KL. I
Na ludowo, czyli konkurs na najpiękniejszą pisankę pod hasłem – „Pisankowo i kraszankowo w kl. I”
Tradycja jest rozumem całego narodu, przesianym z jednego wieku w drugi.
Ricarda HuchWspółcześnie Wielkanoc łączy się z wieloma tradycjami i zwyczajami ludowymi. Wciąż żywe są śniadania wielkanocne. Tworzy się pisanki, piękne wielkanocne palmy, święci pokarmy. Chętnie podtrzymywana jest tradycja poniedziałkowego śmigusa-dyngusa.
Ponieważ wszystkie dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne, więc pierwszoklasiści postanowili jeszcze bardziej rozwinąć swoje talenty twórcze podczas wykonania niezwykłej pisanki.
Chociaż nie tylko pisanki, gdyż można było wykonać: drapanki, kraszanki, oklejanki, nalepianki oraz pisanki ażurowe.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają piękne dyplomy.
Wam i Waszym rodzicom gratulujemy wspaniałej postawy.
Krzysztof Czechowski
29
PODSUMOWANIE UDZIAŁU NASZEJ SZKOŁY W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „KARTKA DLA MEDYKA”
"Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?”
"W medycynie liczy się każde życie – każda najmniejsza szansa uratowania życia."
Hanna Krall
Nasza szkoła, tak jak i wiele szkół w Polsce, postanowiła przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji „KARTKA DLA MEDYKA”.
Udział w akcji polegał na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. W taki sposób mogliśmy okazać im wdzięczność za trud i poświecenie, jednocześnie zapewniając ich o Naszym wsparciu, szacunku dla tego co dla nas wszystkich robią.
Mimo sporej liczby szkolnych obowiązków oraz przedświątecznemu tygodniowi, wielu uczniów kl. IV – VIII postanowiło nadesłać swoje prace. Bardzo ciekawe prace zaprojektowało kilkoro uczniów z kl. I – III, a także jedna dziewczynka z przedszkola.
Na pochwałę i podziękowanie za udział w akcji ,,KARTKA DLA MEDYKA” w szczególności zasłużyli uczniowie: Wiktoria i Adaś z klasy I, Sebastian z klasy II, Michalinka z klasy III, Julka i Hania z klasy IV, Wiktoria i Martyna z klasy VI B, Łukasz z klasy VII oraz Janek z klasy VIII, a także nasza najmłodsza milusińska – Zuzia z oddziału przedszkolnego 6-latków. Dzieci uczestniczące w akcji otrzymają dyplomy po powrocie do szkoły. Z serdecznymi podziękowaniami:
Pedagog szkolny Ewa Czechowska
Psycholog Wioletta Szymczak-Domino
15
WIOSNA W KL. I
Wiosna w kl. I, czyli „Rolnicy i rolniczki, chwytajcie za doniczki!”
Nikt nigdy nie zgłębił zamysłów wiosny.
Bruno SchulzRzeżucha na Wielkanoc to tylko jeden z pomysłów na wykorzystanie tej rośliny. Kiełki rzeżuchy są bogate w składniki odżywcze, a co najważniejsze - hoduje się ją bez żadnych nawozów chemicznych. Wzmacniają odporność, poprawiają apetytu u niejadków, pomagają utrzymać skórę i włosy w dobrej formie, wielu z nas zna ją jednak przede wszystkim z tego, że jest symbolem świąt wielkanocnych.
Rzeżucha na Wielkanoc jest stosowana od wielu lat. Dzieci często wykonują doświadczenie z wyhodowaniem tej rośliny na wacie lub ligninie. Zazwyczaj sieje się ją tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, aby w niedzielę była świeża i gotowa do spożycia.
Dlaczego rzeżucha przyjęła się akurat w święta?
Ponieważ zakwita na przełomie marca i kwietnia, czyli właśnie w okolicy Wielkanocy.
Zwiastuje ona dobre, zdrowe życie oraz witalność.
Oprócz rzeżuchy, niektórzy uczniowie postanowili posiać żyto oraz owies.
Za tę godną naśladowania postawę, wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w – kolejnym, czyli trzecim w tym tygodniu konkursie – otrzymają wspaniałe dyplomy.
Ciekawostka „polonistyczna”: mamy nadzieję, że nikt z uczniów naszej szkoły nie popełni już nigdy - podczas pisania wyrazu „rzeżucha” - ani jednego błędu ortograficznego.
Wyraz ten często pojawia się na dyktandach i konkursach ortograficznych.
Krzysztof Czechowski
26
MISTRZ KIEROWNICY, CZYLI DZIECI NOWEJ ERY UWIELBIAJĄ ROWERY!
Rower to wolniejsze odkrywanie, głębsze poznawanie, wolność wyboru, niezależność, samowystarczalność. Rower prowadzi cię do miejsc, o których nie wiedziało się, że istnieją, pomaga przeżyć chwile, o których nie myślało się, że mogą się wydarzyć. Nieplanowane, ulotne jak kurz nieprzebytych jeszcze dróg. Gdyby nie rower, umknęłyby niezauważone, przejechane, migawkowo dostrzeżone z okna pędzącego autobusu albo jeepa. Bo są takie chwile, obrazy i spotkania,które zdarzają się tylko gdzieś pomiędzy, a rower pozwala im zaistnieć.
Piotr Strzeżysz
Piękna wiosenna pogoda oraz zdecydowanie większa ilość czasu, którą uczniowie spędzają w rodzinnych domach sprawiły, że postanowiliśmy poprawić stan kondycji fizycznej, a także poziom naszych umiejętności w jeździe na rowerze. Po sezonie zimowym rowery nie prezentowały się zbyt okazale, więc należało rozpocząć rowerową przygodę od sprawdzenia ich stanu technicznego.
W wielu garażach poszły w ruch wszelkiego rodzaju narzędzia, tu i ówdzie słychać było miarowe stukanie młotka. Co trzeba było pomalować, zostało pomalowane. Na koniec pozostało mycie, po którym rowery odzyskały świetny wygląd z dnia ich zakupu.
Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie zajmowali miejsca na podium w konkursach ruchu drogowego w etapach powiatowych i regionalnych. W ich ślady postanowili pójść pierwszoklasiści.
Rodzice przygotowali uczniom niezwykle trudne tory przeszkód, często bardzo pomysłowe.
Wykorzystane zostały przeszkody naturalne np. drzewka, a także… rodzeństwo, które tworzyło wyjątkowo trudną przeszkodę, jaką jest przejazd przez bramkę.
Przejazdy okazały się bezpieczne, gdyż rodzice właściwie przygotowali tory przeszkód i umiejętnie asekurowali dzieci podczas pokonywania trudniejszych przeszkód.
Uczniowie, którzy wzięli udział w rowerowym konkursie otrzymają wspaniałe dyplomy.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do podobnej aktywności.
Krzysztof Czechowski
28
OGÓLNOPOLSKA AKCJA - KARTKA DLA MEDYKA
KARTKA DLA MEDYKA!!!
Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI ,,KARTKA DLA MEDYKA”. Celem akcji jest wykonanie kartki, rysunku lub laurki, które będą podziękowaniem dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych za ich trudną pracę.
Zdjęcia prac dzieci proszę wysyłać na adres: geografia-pracedooceny@o2.pl
Prace można wykonywać techniką dowolną. Można wysłać zdjęcie samej pracy lub zdjęcie dziecka z pracą. Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.
Zachęcamy również Dzieci i Rodziców do odwiedzania szkolnej zakładki PEDAGOG i zapoznawania się z ciekawymi materiałami z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Pedagog szkolny
Ewa Czechowska
Psycholog
Wioletta Szymczak-Domino
„DOBRY HUMOR, ŚMIESZNE MINY – TO CI DAJĄ WITAMINY!”
Drodzy Uczniowie, od kilku tygodni już od samego rana przebywacie w swoich rodzinnych domach.
Nie są to jednak ferie. Wiele czasu poświęcacie na naukę, w czym bardzo aktywnie wspierają Was rodzice. Ponieważ przebywacie z nimi znacznie częściej niż dotychczas, chciałabym zaproponować Wam konkurs fotograficzny pod hasłem „Dobry humor, śmieszne miny – to ci dają witaminy!”. Konkurs dotyczy wszystkich uczniów naszej szkoły, bez podziału na kategorie wiekowe.
Któż z nas nie lubi zdrowo i smacznie zjeść?
Na czym polegać ma Wasze działanie: przygotuj samodzielnie, ew. z niezbędną pomocą rodzica lub rodzeństwa zdrową i smaczną potrawę (możesz ją nazwać), a następnie sfotografuj ją dbając, żeby Twoje zdjęcie było wyjątkowe. Jeśli zechcesz, możesz i Ty pojawić się obok swojego kulinarnego arcydzieła.
Zdjęcie wyślij na adres: geografia-pracedooceny@o2.pl
Pedagog szkolny: Ewa Czechowska
"CZASEM SŁOŃCE, CZASEM DESZCZ"
To karty pracy, które powstały z myślą o tym trudnym dla Nas i dla dzieci czasie - rozwijają sferę emocjonalną dziecka, pomagają poradzić sobie ze zmianami: Czasem-slonce-czasem-deszcz-pdf.pdf
Zachęcam również do oglądania bajki "Masz tę moc" i wysłuchania wiersza o koronawirusie dla dzieci
- wiersz dla dzieci o koronawirusie
- bajka dla dzieci o koronawirusie
Pedagog szkolny
Ewa Czechowska
Psycholog
Wioletta Szymczak-Domino
DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE
Zachęcam do skorzystania z lekcji z TVP, które wystartowały na 4 kanałach 30 marca o godzinie 8.00. Można je obejrzeć na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30.
Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo plan zajęć udostępnią elektroniczne przewodniki programowe operatorów, dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej.
Dyrektor Wanda Górna
SZANOWNI RODZICE,
rekrutacja do klasy pierwszej rozpoczyna się 1 kwietnia 2020r. i trwa do 30 kwietnia 2020 r.
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym bardzo proszę wypełnić podanie o przyjęcie w wersji elektronicznej. Wypełnione podanie należy podpisać, zeskanować lub zrobić zdjęcie i przesłać na adres mail: spuraz@gmail.com.
- Podanie_do_klasy_I_Szkoly_Podstawowej_im._Unii_Europejskiej_w_Urazie_2020.2021.pdf
- Podanie_do_klasy_I_Szkoly_Podstawowej_im._Unii_Europejskiej_w_Urazie_2020.2021(1).doc
Życzę wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości.
Dyrektor Wanda Górna
MODYFIKACJA SZKOLNYCH ZASAD OCENIANIA UCZNIÓW
Na okres zawieszenia zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w celu możliwości zdalnego monitorowania, oceniania pracy i postępów uczniów wprowadza się zmiany w Szkolnych Zasadach Oceniania. Zmiany w ocenianiu obowiązują od dnia 25 marca 2020 roku do dnia zakończenia nauki zdalnej. Zasady dostępne są w zakładce: Dokumenty
ZDALNE NAUCZANIE
Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie,
od 25 marca 2020r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie obowiązku zdalnego nauczania. Do tego dnia nauczyciele też to robili, ale prace dzieci nie podlegały ocenie. Ale ich wkład pracy i rzetelność zostały nagrodzone bardzo dobrymi ocenami.
Zadanie powierzone Szkole, Rodzicom i Uczniom jest bardzo trudne, gdyż należy wziąć pod uwagę warunki techniczne, dostępność urządzeń i infrastruktury wszystkich a także przeorganizowanie całego dnia. Nikt z nas do tego typu pracy nie był przygotowany, wszyscy uczymy się każdego dnia, co możemy zrobić i jak, żeby usprawnić tę komunikację-pracę- naukę. Zatem proszę o wzajemne zrozumienie.Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Sposoby realizowania kształcenia na odległość
- Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem podręczników i ćwiczeń, samodzielnie przygotowanych materiałów przez nauczycieli bądź materiałów udostępnionych na platformach edukacyjnych, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
- Nauczyciele kontaktują się z uczniami i rodzicami przez e-dziennik lub w innej formie elektronicznej ustalonej z uczniami i ich rodzicami.
- Od 25 marca nauczyciele przesyłają zadania uczniom wg. tygodniowego planu, zapisując tematy w dzienniku elektronicznym.
- Jasno określamy czas na wykonanie zadania, zamieszczając w dzienniku elektronicznym w terminarzu – rodzaj zadania – nauczanie zdalne (kolor fioletowy), termin wykonania zadania.
- Określamy sposób oceny, zachęcamy i motywujemy uczniów.
- Informujemy o godzinach konsultacji i pomocy uczniom w zadaniach.
- Ilość zadań i ich stopień trudności dostosowany do możliwości uczniów.
- Nie zadajemy uczniom na weekend i święta.
Bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne priorytetem!
Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest zdrowie, bezpieczeństwo i możliwości psychofizyczne uczniów.
Dołóżmy wszelkich starań, aby ten trudny czas przetrwać w zdrowiu, wzajemnym wsparciu, zrozumieniu, byśmy wszyscy jak najszybciej mogli wrócić do szkoły i każdy do swoich obowiązków zawodowych.
Dyrektor Wanda Górna
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie