W załączeniu znajduje się regulamin konkursu plastycznego „ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ – PODARUJ MIŁOŚĆ” PROMUJĄCY RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE NA TERENIE POWIATU TRZEBNICKIEGO. Zachęcam do udziału.
Termin wysyłania prac; 3 czerwca.
Anna Hurkasiewicz
W załączeniu znajduje się regulamin konkursu plastycznego „ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ – PODARUJ MIŁOŚĆ” PROMUJĄCY RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE NA TERENIE POWIATU TRZEBNICKIEGO. Zachęcam do udziału.
Termin wysyłania prac; 3 czerwca.
Anna Hurkasiewicz
Drodzy Rodzice, Kochani uczniowie!
W załączniku znajduje się harmonogram konsultacji.
Konsultacje_od_1_czerwca_do_5_czerwca_2020r.-1.pdf
Klasa trzecia omawiała lekturę Karolcia M Kruger, więc była to okazja to stworzenia pracy manualnej z masy solnej - koralik spełniający marzenia. Ze względu na to, że kolejnego dnia był Dzień Mamy, to dodatkowo dzieci miały za zadanie utworzyć więcej koralików, nawlec je na nitkę lub gumkę i stworzyć korale lub bransoletkę dla Mamy.
Zdjęcia przedstawiają nie tylko prace dzieci, ale dzieci w trakcie wykonywania pracy manualnej :)
Michaela Niezborała
Dnia 26 maja obchodziliśmy DZIEŃ MATKI. W związku z tym uczniowie klas IV - VIII przygotowali upominki dla swoich KOCHANYCH MAM.
Choć korzenie Dnia Matki często wiążą się ze starożytnymi kultami Bogini-Matki - symbolu płodności i opiekunki kobiet, to nowożytna tradycja świętowania tego dnia ta wywodzi się z początków XX w. W 1907 r. Amerykanka Anna Jarvis, zrozpaczona po śmierci matki, zaczęła lobbować za ustanowieniem święta, które upamiętniało by miłość i poświęcenie wszystkich kobiet wychowujących dzieci. Pomysł trafił na podatny grunt i już w 1914 r. Kongres ustanowił świętem narodowym każdą drugą niedzielę maja - w ten sposób narodził się Dzień Matki znany do dziś.
Wykonaliście wspaniałe prace dla swoich mam. Dziękuję Wam za zaangażowanie. Mam nadzieję, że Wasze Mamusie były zadowolone. Zachęcam do obejrzenia galerii.
Anna Hurkasiewicz
„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
Józef Ignacy Kraszewski
Dzień 26 maja – Dzień Matki – to jeden z najpiękniejszych, a z pewnością najbardziej osobisty dzień w roku. Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Dzień Matki to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo. Nie wolno nam było o tym zapomnieć, dlatego uczniowie kl. I przygotowali rodzinne piosenki oraz samodzielnie wykonali prezenty. Podczas zdalnego nauczania jeden z uczniów powiedział, że „Dzień Matki powinien trwać cały rok”. Po takich słowach niczego wspanialszego nie można już napisać.
Wychowawca kl. I: Krzysztof Czechowski
od 01 czerwca 2020 r. szkoła umożliwi uczniom udział w konsultacjach z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz możliwość korzystania z biblioteki. Uczeń, który chce poprawić ocenę, chce skorzystać z konsultacji umawia się z nauczycielem przedmiotu lub zgłasza wychowawcy. Na podstawie zgłoszeń zostanie opracowany harmonogram konsultacji.
Proszę także o zapoznanie się z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa w naszej szkole. Proszę o wydrukowanie i wypełnienie załączników do procedur oraz dostarczenie ich w pierwszym dniu pobytu na konsultacjach. Procedury wraz z załącznikami otrzymaliście Państwo na konto w Librusie lub znajdziecie na stronie naszej szkoły w zakładce Dokumenty COVID – 19.
Z poważaniem Wanda Górna
Dyrektor szkoły
bardzo proszę zapoznać się z WEWNĘTRZNYMI PROCEDURAMI WRAZ Z WYTYCZNYMI, które będą obowiązywały od 25 maja 2020 r. na terenie szkoły.
Procedury znajdują się w zakładce
Dokumenty – COVID -19
Dyrektor Wanda Górna
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 będzie przeprowadzane w nowych terminach.
Zasady oraz nowym harmonogramem postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 znajdują się w załącznikach:
Czy nie byłoby wspaniale stworzyć własną książkę? Móc namalować prawdziwą okładkę, a w środku swoich własnych bohaterów. To doskonała okazja, by wspólnie stworzyć baśniową opowieść, uczynić dzielnym rycerzem ukochanego pluszaka lub odkryć w domowym pupilu superbohatera!
Zapraszam Was serdecznie do zabawy, do stworzenia książki z niewiarygodnymi przygodami, które zależą wyłącznie od Waszej wyobraźni. Autorów książek proszę o przesłanie zdjęć na adres agatus99@gazeta.pl. Na Wasze książki czekam do końca maja.
Książki zaprezentujemy na stronie szkoły.
Zapraszam do obejrzenia filmu Jak powstaje książka" - film stworzony na warsztatach animacji w Księgarni Dwie Siostryhttps://www.youtube.com/watch?v=icdV3QZb10Q
Agata Rożen
Zapraszam do czytania on-line, bez ryzyka zakażenia.Największa biblioteka cyfrowa w Polsce jest otwarta. Polona to najszybszy sposób na skorzystanie z zasobów znajdujących się w magazynach Biblioteki Narodowej.
Książki, czasopisma, rękopisy, starodruki, mapy, rysunki, grafiki, fotografie, pocztówki, nuty...
https://liblink.pl/WS58JoHEMg
Agata Rożen
„Miłości dowodzą uczynki; im więcej nas one kosztują,
tym większy dajemy dowód naszej miłości.”
Dnia 19 maja obchodzimy DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Im więcej osób włączy się w Dzień dobrych uczynków, tym lepiej.
Zgodnie z powiedzeniem, że czym skorupka za młodu nasiąknie, projekt w dużej mierze skierowany jest do najmłodszych. Z jednej strony mają oni ogromny zapał do pracy, a po drugie jest duża szansa, że swój wolontariat będą kontynuować w przyszłości i przekażą go następnym pokoleniom. Może nawet namówią rodziców…
Dobre uczynki warto sprawiać nie tylko ludziom i zwierzętom, ale i naszemu środowisku.
Dobre uczynki z założenia powinny być bezinteresowne, więc tym razem nie będziemy dzielić się swoją działalnością na forum.
Pamiętajcie tylko o jednym - nie uszczęśliwiajcie nikogo na siłę!
Pedagog szkolny Ewa Czechowska
i psycholog Wioletta Szymczak-Domino
Drodzy Rodzice,
rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Urazie została już zakończona. W wyniku rekrutacji wszystkie dzieci zostały przyjęte.
Pozostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc do grupy 3 – 4 latków, 5 – latków i 6 – latków. Jeśli ktoś z państwa z różnych powodów nie zapisał swojego dziecka do przedszkola, może to jeszcze zrobić. (W sytuacjach wyjątkowych i uzasadnionych możemy przyjąć dziecko, które nie ukończyło jeszcze 3 lat).
Numery do kontaktu znajdują się na stronie szkoły.
Dyrektor Wanda Górna
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w projekcie edukacyjnym “Szkoła z Gigantami”, skierowanym do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz rodziców uczniów. Jest to cykl 5 bezpłatnych zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych.
Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z podstawami programowania oraz zasadami bezpiecznego poruszania się po Internecie.Webinar “Bezpieczny Internet Online” kierowany jest także do rodziców. Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.
Organizatorem warsztatów jest szkoła Giganci Programowania, która od ponad 5 lat prowadzi kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.
Z przyjemnością pragniemy poinformować, że do patronów honorowych wydarzenia, obok Ministerstwa Cyfryzacji, dołączył także Minister Edukacji Narodowej.
Więcej o informacji o warsztatach znajdą Państwo na stronie:
https://www.giganciprogramowania.edu.pl/szkola-z-gigantami
Poniżej zamieszczamy treść przykładowego posta, który mogą Państwo publikować w swoich kanałach.
Nasza szkoła dołączyła do programu “Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.
Wszystkich naszych uczniów zapraszamy do zapisów na darmowe warsztaty z programowania. Młodsi uczniowie (9 - 12 lat) mogą wziąć udział w zajęciach z podstaw programowania w Scratch oraz tworzeniu aplikacji w App Inventorze. Starsi uczniowie natomiast będą mieli okazję do rozpoczęcia przygody z programowaniem w języku Python. Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).
Zapisów można dokonywać poprzez link:https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/SzkolaZGigantami
Serdecznie zapraszamy również Rodziców naszych uczniów do udziału w bezpłatnym webinarze “Bezpieczny Internet Online”. Będą to darmowe warsztaty adresowane specjalnie do rodziców. Podczas warsztatów nasi trenerzy edukują m.in. o tym, czym jest dark web oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi. Webinar odbędzie się w kilku terminach: 7.05., 11.05., 14.05, 21.05.Zachęcamy do rejestracji poprzez stronę:https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/BezpiecznyInternet
Z pozdrowieniami,Giganci Programowaniawww.giganciprogramowania.edu.pl
Szanowni Państwo,
Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.
Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!
Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.
„Ziemia jest twoim okrętem, nie siedzibą.”
Św. Augustyn
ŚWIATOWY DZIEŃ BIORÓŻNORODNOŚCI obchodzony jest corocznie w maju. Jak zwykle włączamy się w obchody tego dnia pamiętając o tym, że Ziemia jest naszym wspólnym domem. Jej piękno można dostrzec wokół nas, nawet w zwyczajnych, swojskich krajobrazach, drzewach, kwitnących krzewach, kwiatach polnych, ziołach… Można usłyszeć, co w trawie piszczy…
Uczniowie klasy IV oraz V wykonali piękne, kolorowe prace oraz zdjęcia obrazujące bioróżnorodność. Mamy więc różnorodne ekosystemy: las i jego mieszkańców, łąkę, ogród, kwitnący sad. Wszędzie można dostrzec piękno, kolory, poczuć zapachy wiosny… Dzieci w swoich pracach i fotografiach starały się uchwycić piękno otaczającego świata. Nie zapomniały również o zwierzętach zamieszkujących las i łąkę, a także o działaniach na rzecz przyrody, takich jak pielęgnacja zieleni czy wykonanie poidełka dla owadów. Do zdjęcia zgłosił się nawet …bocian!
Na szczególne wyróżnienie zasługują prace oraz zdjęcia, które wykonali niezawodni uczniiowie:
Klasa IV: Julka, Michał, Hania, Zuzia, Kamil oraz Ania.
Klasa V: Paulina Z., Paweł Ś., Paweł B., Julka, Zuzia, Marta, Filip, Paulina D.
Pięknem otaczającej nas przyrody szczególnie można zachwycać się na wiosnę, do czego Państwa szczególnie w tak trudnym dla nas czasie zachęcamy.
Nauczyciel przyrody
Ewa Czechowska
Powered by aSc EduPage