Wielka zbiórka książek dla małych i dużych pacjentów szpitali
w terminie
13-18 maja
- zbieramy książki wydane po 2000 roku,
- w bardzo dobrym stanie
- dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Czekamy na Was w Bibliotece Szkolnej!!!
Wielka zbiórka książek dla małych i dużych pacjentów szpitali
w terminie
13-18 maja
Czekamy na Was w Bibliotece Szkolnej!!!
Dzień 02.05. 2019 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych – wychowawczych.
Podstawa prawna:
Podstawa prawna – Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).
Życzymy, aby te Święta Wielkanocne przepełnione były pokojem, miłością i odpoczynkiem w gronie najbliższych. Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego odnowi wiarę i wniesie nadzieję, a powracająca do życia natura będzie natchnieniem w codziennym życiu. W tym świątecznym czasie przesyłamy serdeczne życzenia: Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły.
Wesołego Alleluja!
1. język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9:00
2. matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00
Prosimy uczniów klasy ósmej o przyjście do szkoły każdego dnia o godz. 8.15 z ważnym dokumentem tożsamości.
Zgodnie z przeprowadzonym w naszej szkole postępowaniem rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020 wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.
Informujemy, że w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpoczyna się ogólnopolska akcja strajkowa. Pracownicy naszej szkoły w referendum opowiedzieli się za udziałem w strajku. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, w tym czasie nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. Szkoła natomiast zapewni opiekę nad uczniami, którzy nie mogą pozostać w tym czasie w domu. O wszelkich zmianach będziemy państwa informować za pośrednictwem dziennika elektronicznego i na stronie szkoły. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji.
Dyrekcja szkoły
W dniu 02.04.2019 r. w naszej szkole odbył się X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Mały Europejczyk”. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów klas II i III szkół podstawowych powiatu trzebnickiego. Uczniowie naszej szkoły: Antoni Bagiński, Filip Bogucki oraz Filip Spraski byli jedynymi uczestnikami z klas II.
I miejsce zajął Antoni Bagiński
Gratulujemy wspaniałych wyników!
Uczniów do konkursu przygotowała pani Wanda Górna.
Kolejna już w tym roku szkolnym lekcja muzyczna była... głośna. I to nie za zasługą uczniów, tylko goszczącego tego dnia w szkole instrumentu. A była nim TUBA. Przy okazji przybył wraz z nią artysta, jednak całą uwagę obserwatorów przykuwała ONA. Metaliczna, błyszcząca, dziesięciokilogramowa, pochylająca swą ciężką czaszę w stronę maluchów. Muzyk dwoił się i troił, aby choć troszkę splendoru spłynęło na niego, nadymał policzki, przebierał palcami, ale dudniący dźwięk wydobywała ONA. TUBA. On zaś ocierał skroploną parę z jej czoła.
Dzień zaczął się sennie. Po przestawieniu czasu na wiosenny wszyscy drzemali i dyskretnie dotleniali się ziewając, aż dudnienie tuby, przypominające ryk słonia, orzeźwił zaspane umysły, a lekka palpitacja serca pobudziła krążenie bardziej niż kawa – oczywiście zbożowa. Dziecięce buzie ukazały braki uzębienia w uśmiechu, a ręce same wyklepywały rytm o kolana. Pobudzająca dawka muzycznej energii . Na dobry początek dnia.
Agata Niewierska
W dniu 28.03.2019 r. odbył się w naszej szkole II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce „Patria Nostra Polonia – Polska naszą Ojczyzną”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych powiatu trzebnickiego. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Nogaj, Krzysztof Bilski oraz Zuzanna Suda zdobywając następujące miejsca:
III miejsce - Aleksandra Nogaj
III miejsce – Krzysztof Bilski
Gratulujemy wspaniałych wyników!
Uczniów do konkursu przygotowała pani Wanda Górna.
Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020
od 1 kwietnia 2019 r. do 6 maja 2019 r.
Aktualne podanie do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły:
Podanie_do_klasy_I_Szkoly_Podstawowej_im._Unii_Europejskiej_w_Urazie_2019.2020.pdf
W pierwszy dzień wiosny w ramach lekcji EDB, klasa VIII pod opieką Pani Anny Pukacz Górnikowskiej udała się na prezentację OSP w Urazie, naszym gospodarzem był sam komendant, druh Stanisław Hurkasiewicz, a pomagali mu w prezentacji nasi starsi koledzy Kamil, Kacper, Rafał i Tomek. To była świetna okazja aby nauczyć się czegoś więcej o udzielaniu pierwszej pomocy. Poznaliśmy tajemnicę wozów strażackich, pokazano Nam również profesjonalne sprzęty strażackie oraz ich obsługę. Dwóch chłopców z naszej klasy miało okazję przymierzyć stroje strażackie. Pod koniec spotkania strażacy przedstawili Nam w jaki sposób gaszą pożary i jak radzą sobie z trudnościami, które spotykają ich w tym bohaterskim zawodzie. Młodsi strażacy doradzili Nam również w wyborze odpowiedniej dla Nas szkoły. Atmosfera na tym spotkaniu była znakomita, mieliśmy okazję nauczyć się wielu nowych rzeczy i z chęcią powtórzylibyśmy to po raz kolejny!
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystko.
A oto krótka relacja z naszego spotkania:
Zuzia Cerkowniak, Pola Ozimina, Aleksandra Maciążek :)
Drodzy Rodzice,
Informujemy, że 28 marca 2019 r. (czwartek) od godz. 1700 odbędą się w naszej szkole konsultacje nauczycieli z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy!!
W pierwszy wiosenny dzień słoneczko długo nie chciało wychylić się zza chmur. Zapewne zmywało zimowy makijaż, stąd tak długa poranna toaleta. Pierwszaków jednak nie zniechęciła szarawa aura. Wystarczyło, że nie wiało i było cieplutko. Zrobiły cudownie szpetne marzanny, ubrały wiosenne już okrycia i udały się na spacer po Urazie. Wzniecając radosne okrzyki „Wiosno witaj” obudziły zaspane jeszcze ptactwo, które czym prędzej udało się na poszukiwanie równie zaspanych much.
Roześmiane dzieci dotarły do miejsca pożegnania z marzannami, bo przecież trzeba się z nimi rozstać, by zakrólowała Wiosna. Zanim jednak zatopiły kukły w językach ognia, upiekły sobie kiełbaski, aby szmatkowy dym nie popsuł przysmaku. Zastanawiające, że kucharzeniem zajmowały się dziewczynki. Chłopcy woleli podziwiać piękno płomieni z daleka. A i z kiełbasek zrezygnowali. Wegetarianie? Dziewczynki ochoczo zjadły i ich porcje. Pomógł im pies.
Nadszedł moment pożegnania z Panią Zimą. Płomienie, pozazdrościły zapewne dziewczynkom i szybko pochłonęły marzanny. Dym popłynął do nieba i trzy godziny później wyjrzało nareszcie zawstydzone słońce.
To nie był koniec atrakcji. Tego dnia było ich dużo więcej. Najpierw kiermasz babeczek. Dziecięce brzuszki mogą ich zmieścić ogromną ilość. Po kiełbaskach - babeczkowa uczta. A wieczorem okupowanie domowej łazienki.
Później spotkanie z iluzjonistą, występy artystyczne uczniów szkoły na Festiwalu Talentów, wybory Miss i Mister Wiosny oraz konkurs zagadek. Duuuużoooo się działo, baaardzo dużo. Takie dni są w szkole najlepsze.
Zdjęcia znajdują sie w albumie fotograficznym.
Agata Niewierska
Dnia 13.03.19 r. w bibliotece szkolnej odbyła się rozprawa sądowa. Oskarżoną była książka, wobec której postawiono zarzuty, że jest przeżytkiem, rzeczą zbędną. Starcie Obrońcy z Prokuratorem było ostre, świadkowie po obu stronach mieli mocne argumenty, na szczęście uczniowie klasy I i II kochają książki i nie pozwolili odejść im w zapomnienie. Mimo usilnych starań Pani Prokurator, oskarżona Książka została uznana za ponadczasową i niezbędną w życiu każdego człowieka, dlatego pozostanie z nami. Wyrok spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez wszystkich obecnych na sali rozpraw.
Na szczęście sąd nad książką był tylko interaktywną inscenizacją, przygotowaną przez uczniów klasy Va, z okazji uroczystego przyjęcia uczniów klasy I i II do grona czytelników.
Gratulujemy uczniom klasy I i II za zaangażowanie, sporą wiedzę na temat książek oraz faktu zostania czytelnikami.
Agata Rożen
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2019/2020
od 18 marca 2019 r. do 29 marca 2019 r.
Weryfikacja wniosków do 12 kwietnia 2019 r.
Ogłoszenie listy przyjętych do 17 kwietnia 2019 r.
Aktualny wniosek do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły:
W dniu 12.03.2019 r. w Szkole Podstawowej w Urazie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Jestem Polakiem i Europejczykiem”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu trzebnickiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
I miejsce – Kacper Jełowicki
II miejsce – Maria Głowacka
IV miejsce – Daniel Kramarzewski
Gratulujemy wspaniałych wyników!
Uczniów do konkursu przygotowała pani Wanda Górna.
Pierwszaki i dwoje uczniów z klasy drugiej w połowie marca rozpoczęły naukę pływania na basenie w Brzegu Dolnym. Projekt został zrealizowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych w ramach programu „Dolnoślązak Umie Pływać 2019”.
Dzieci nie mogły się doczekać rozpoczęcia zajęć. Od tygodnia niemal spały na zapakowanym worku ze strojem i ręcznikiem. Okularki gotowe, klapki zakupione, a długo oczekiwany termin nie chciał nadejść. Ale nareszcie przyszedł ten dzień. Lekcje w szkole dłużyły się niemiłosiernie. Czas okazał się być z gumy i rozciągał w nieskończoność. W końcu zapakowana do busa, wielce podekscytowana gromadka, udała się na wymarzone zajęcia.
Na miejscu czekał na nich basen pełen niebieściutkiej wody. Pan trener wskoczył w gatki, a potem razem z dziećmi zanurzył się w chłodnej cieczy. Przy takim nauczycielu niestraszne było nurkowanie, skakanie do wody, czy nawet pierwsze próby płynięcia strzałką. Niestety czas tym razem postanowił wyrównać wcześniejsze spowolnienie i przyspieszył kosmicznie. Jak to? Już? Koniec zajęć? Tak szybko? Ojej…
Wysuszeni, wygłodniali, wymęczeni, pachnący chlorem, niemal pospali się wszyscy w busiku. Pod powiekami przelatywały jeszcze ostatnie krople wody, przywodząc wspomnienia minionych dwóch godzin. Było cudownie. Szkoda, że tak krótko. Dobrze, że za tydzień kolejna lekcja. Ale to jeszcze 7 dni! I znowu trzeba czekać! I znowu czas zaczyna spowaaalniaaać…
Agata Niewierska
Przedszkolaki, Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych!
Pragniemy zaprosić Was do udziału w szesnastej edycji konkursu plastycznego „Nasza mała Ojczyzna” pod hasłem „Ziemia na wdechu…walczymy o czyste powietrze”. Każda edycja wyróżnia się hasłem, techniką malarską i formą.
Naszą planetę Ziemię od zarania dziejów ludzkości czynimy sobie poddaną i zaszliśmy w tym dziele za daleko. Wycięliśmy lasy, aby założyć pola i pastwiska, zbudować wsie, miasta i drogi - odebraliśmy zwierzętom ich dom. Zanieczyściliśmy wodę i powietrze, zaśmieciliśmy otoczenie i niestety czynimy to dalej. Jaką Ziemię pozostawimy tym, co przyjdą po nas?
Czy nasze dzieci i wnuki usłyszą śpiew ptaków gnieżdżących się w koronach drzew?
Czy zobaczą na plaży żółwia, któremu udało się przeżyć wśród milionów ton plastiku dryfującego po morzach i oceanach? Czy dane im będzie cieszyć się widokiem zachodzącego słońca i rozgwieżdżonego nieba nieprzesłoniętego obłokami dymu i smogu? Czy rankiem, spacerując po zroszonej trawie będą mogli poczuć zapach wilgotnej ziemi i woń wiosennych kwiatów. Nie odbierajmy im możliwości przeżycia tych cudownych chwil. Walkę o czyste środowisko zacznijmy od siebie – możemy zmienić przyzwyczajenia, zrezygnować z tego co szkodzi Ziemi, sprzątać i segregować śmieci, oszczędzać wodę i energię.
Niech dziś Twoim orężem w walce o czystą Ziemię będzie ołówek, kredki, farby. Otwórz oczy na piękno planety, a jednocześnie pokaż, jak bardzo zmienia się na niekorzyść pod wpływem działalności człowieka.
Tematyka prac:
„Ziemia na wdechu…walczymy o czyste powietrze”
Cele konkursu:
Techniki wykonania prac:
- malarstwo – farby plakatowe, akwarele,
- rysunek – ołówek, rysunek kredkami, piórkiem (tusz), pastele,
- techniki mieszane np. collage, ołówek + tusz, farby + pastele itp.
- praca wykonana na papierze, nie dopuszcza się form przestrzennych oraz wykonanych na innych materiałach.
Format praca formatu A3 (kartka dużego bloku)
Kryteria oceny prac :
- zgodność pracy z tematem konkursu,
- precyzja, oryginalność pomysłu, kompozycja,
– zastosowanie odpowiedniej techniki i kolorystyki stosownie do tematu,
- estetyka wykonania pracy.
Termin składania prac:
- do 10 kwietnia 2019 r.
Zachęcam do udziału
Anna Hurkasiewicz
Szanowni Rodzice
W najbliższych dniach spotkamy się na zebraniach szkolnych, jednak, aby prezentowane informacje nie umknęły uwadze, poniżej znajdziecie Państwo linki do wszystkich prezentowanych przeze mnie na zebraniach materiałów.
W dużej mierze dotyczą one rekrutacji do szkół wrocławskich, które znajdują się w systemie szkół prowadzonych przez miasto Wrocław.
W miarę możliwości na facebookowym profilu zawodowcy https://www.facebook.com/Zawodowcy/?epa=SEARCH_BOX
zamieszczam też informacje dotyczące naborów do szkół, które wskazują uczniowie na zajęciach nie są w nim uwzględnione.
Na zajęciach doradczych sporo o tym rozmawiamy, jednak to Państwo jako rodzice jesteście na pierwszej linii wsparcia, dlatego proszę byście doradzając swojemu dziecku wybór konkretnego typu szkoły, brali pod uwagę jego zainteresowania, zdolności oraz możliwości edukacyjne.
Wybór szkoły powinien być podyktowany przekonaniem, że stworzy ona dziecku szansę rozwoju, zdobycia nowych umiejętności i wiedzy, dzięki którym będzie sobie dobrze radzić na rynku pracy.
Informacje bieżące na stronie facebookowej https://www.facebook.com/Zawodowcy/
Zarządzenie kuratora w sprawie rekrutacji
https://www.kuratorium.wroclaw.pl/category/szkoly-i-placowki/rekrutacja/
Informacje różne rekrutacja
http://www.doradcy-wroclaw.pl/
Prezentacje dla rodziców dotyczące rekrutacji do szkół wrocławskich
Elektroniczny system rekrutacji do szkół wrocławskich
https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/switcher-public/index!doDefault.action
z poważaniem
doradca zawodowy
Anna Pukacz-Górnikowska
Program dnia:
8.00 – 10.35 – lekcje
10.35 – 10.50 - przerwa
10. 50 - 11.40 – „SPOTKANIE Z MAGIĄ ”
11.45 – 12.00 – przerwa obiadowa
12.00 – 13.30 – TALENT SHOW
(zgłoszenia przyjmowane do 15 marca)
21 marca – DZIEŃ WIOSNY
Powered by aSc EduPage