• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W KL. II.

          • Nie ma lepszego pomysłu na spędzenie Dnia Postaci z Bajek niż bal przebierańców. Drugoklasiści mieli okazję wcielić się w ulubionego bohatera i to samo w sobie było dla nich świetną atrakcją. Głośne czytanie ulubionych bajek, wspólny czas oraz słuchanie bajkowej muzyki i zabawie " Jaka to melodia" przy dźwiękach ze znanych filmów animowanych czy kreskówek- to czas pełen wrażeń! Dziękujemy rodzicom za kolorowy wręcz bajeczny poczęstunek.

            Nauczyciel świetlicy Agnieszka Januszewska

             

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W KLASIE III.

          •    Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, a Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją, aby wcielić w życie słowa Wisławy Szymborskiej. Uczniowie klasy trzeciej przygotowania do tego dnia rozpoczęli dużo wcześniej. Czytali bajki i baśnie, przypominali sobie ulubione lektury, przygotowywali elementy własnego stroju. Podczas zajęć i projektów samodzielnie wykonali gry karciane i planszowe oraz dekoracje sali. 

                6 listopada 2023 roku w bajkowym świecie klasy trzeciej na zajęciach pojawili się m. in. Smok Wawelski, Pinokio, Aladyn, Królowa Śniegu, Alicja z Krainy Czarów, Szewczyk Dratewka, Detektyw Pozytywka, objedzony pysznym miodkiem Kubuś Puchatek i kochająca rumaki Emi. Wszyscy grali w przygotowane wcześniej gry planszowe, memory Detektywa Pozytywki oraz bajkowe dobble, rozwiązywali quizy, krzyżówki i zagadki, związane z bajkami, baśniami i ulubionymi lekturami. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i wspólnego świętowania. Był też czas na tańce i zabawy przy muzyce.

            Maria Czajkowska

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA!

          • W dniu 31 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

            Monika Stawiska

             

          • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA KL.1!

          • Minęło kilka dni od Pasowania na Ucznia. Emocje powoli opadły, spożyte na uroczystości ciastka i  inne słodycze zdążyły opuścić układ pokarmowy. Należało zatem odpocząć i odreagować po wielodniowym prężeniu mięśni. A gdzie najlepiej wyhasać się do woli i wykrzyczeć tłumione emocje?  Oczywiście w Sali Zabaw Piotruś. Duuużo miejsca do skakania, biegania, wspinania i tarzania w kulkach. Dwie pełne godziny lekcji wf-u. I to z dodatkową możliwością wentylacji płuc. Aż do ochrypnięcia. Wielgachne pomieszczenie, całe tylko dla Pierwszaków, można więc piszczeć do woli. Po 70 min nagle zapanowała cisza. Na dobre 15 sek. Przypadek, ale jaka błogość zapanowała  w uszach opiekunów. Po chwili ściany znowu tętniły śmiechem i radością. Cóż za niespożyta energia tkwi w tak drobnych ciałkach. Wykorzystać by ją do tworzenia prądu. To dopiero byłaby Ekologia. Wymęczeni, ale uradowani i nad podziw spokojni, wrócili wszyscy szczęśliwie do szkoły.

            Ja chcę jeszcze raz!

            Agata Niewierska

          • JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE!

          • W dniach 25 - 26 października uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 5.50 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

            Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od punktu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki. Pomimo mgły unoszącej się nad miastem, udało nam się z trzydziestego piętra dostrzec piękną panoramę miasta. Kolejnym etapem  wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i Planetarium, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone  doświadczenia na interaktywnych wystawach.

            W godzinach wieczornych udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie znajduje się Zamek Królewski oraz Kolumna Zygmunta III Wazy. Po drodze mijaliśmy Gmachy Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydencki ze stojącym na dziedzińcu pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Hotel Bristol. Następnie pośpieszyliśmy do pomnika Młodego Powstańca i na Rynek Starego Miasta, gdzie stoi Pomnik Warszawskiej Syrenki. Po tym pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

            Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany.  Metrem pojechaliśmy pod Stadion Narodowy. Tam czekał na nas autokar, którym dotarliśmy na wystawę kolekcji Muzeum Historii Polski „Wielkie i małe historie”.

            Ostatnim punktem w stolicy był Ogród Saski. W strugach deszczu zmierzaliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tam czekała nas nie lada niespodzianka…, Kompania Wojska Polskiego i przedstawiciele ambasad uroczycie składający kwiaty przed pomnikiem.

            Pełni wrażeń, zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę udaliśmy się w podróż powrotną.

            Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni.

            Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

            Uczestnicy wycieczki

          • PASOWANIE NA UCZNIA!

          •      Niemal dwa miesiące minęły od pierwszego dzwonka rozpoczynanego nowy rok szkolny. Pierwszaki, które tamtego dnia z zaciekawieniem i z lekkim zdenerwowaniem wkraczały na salę gimnastyczną, nie spodziewały się, że za kilka tygodni w tym samym miejscu spoglądać na nich będzie ponad setka uważnych oczu, a oni, na swych drobniutkich ramionach, dźwigać będą cały ciężar przedstawienia.

             Nadszedł długo oczekiwany dzień PASOWANIA NA UCZNIA . Serca biły zdumiewająco szybko, nogi drżały leciutko, ale gdy już Bohaterowie stanęli przed publicznością, wyuczone wiersze i piosenki głośno, płynnie i dobitnie popłynęły nad głowami zebranych. Rzadko się zdarza, żeby WSZYSCY wygłosili swoje teksty tak wyraźnie. Skupienie, precyzja przy wykonywaniu programu zaskoczyła niejednego widza. Ślubowanie usłyszeli wszyscy. I niech zapadnie w pamięć uczniów je wypowiadających. Pani Dyrektor dokonała Aktu Pasowania, ale na szczęście wielkim piórem, więc odbyło się bezboleśnie. Na zakończenie na Pierwszaków spadł deszcz prezentów, a w rogu sali czekał wielki STÓŁ OBFITOSCI. Witajcie Nowi Uczniowie. Życzę Wam wielu sukcesów i radości podczas zdobywania wiedzy oraz gromadki wiernych przyjaciół.J

            Agata Niewierska

          • XXIII DZIEŃ PAPIESKI „CYWILIZACJA ŻYCIA”

          •  

            "Jesteśmy sumą miłości Ojca dla nas, naszej prawdziwej zdolności stawania się obrazem jego Syna.”

            Święty Jan Paweł II

            Uczniowie klasy VII i VIII przygotowali program poświęcony wypełnianiu swojego powołania i spełniania obowiązku. W ten sposób stajemy się stale na nowo. Coraz bardziej stajemy się sobą.

            Św. Jan Paweł II doskonale wiedział, na czym polega życie i którą drogą trzeba iść, żeby dotrzeć do upragnionego celu. Na szczęście zdążył nas tego wszystkiego nauczyć, przypominając nam o „Cywilizacji Życia”, która stała się hasłem XXIII Dnia Papieskiego.

            Słowa, które kieruje do nas Papież Polak cały czas są aktualne – to Dobra Nowina o tym, że życie pełnią życia jest możliwe i jest naszym obowiązkiem.

            Uczniowie klasy VII i VIII

          • "JESIEŃ IDZIE, NIE MA NA TO RADY!"

          •     Wbrew słowom piosenki uczniowie klasy trzeciej, podczas zajęć i projektów, znaleźli kilka doskonałych sposobów na jesienną porę. Korzystając z darów natury, tworzyli prace plastyczne i piękne kolorowe bukiety. Polecali sobie lektury, po które warto sięgać, zwłaszcza gdy za oknem plucha, a także pisali i czytali własne jesienne opowiadania.

            Maria Czajkowska

          • TEATR WSPÓŁCZESNY

          • Klasa 2 miała ogromną przyjemność gościć w Teatrze Współczensym. Poznali efekty pracy osób tam pracujących oraz możliwość udziału w warsztatach dla początkujących aktorów. Zaczeło się od rozgrzewki całego ciała i buzi, nastepnie wszystkie dzieci miały okazję przez chwilę stać się prawdziwymi aktorami. Uczyliśmy się jak ważna jest koncentracja, współpraca oraz  do jakiej konsekwecji prowadzić może pomyłka chociażby jednego aktora. Serdecznie dziekujemy uprzejmości osób, które nas gościły i umożliwiły wspaniałe doznania gry aktorskiej. A na koniec spotkaliśmy wspaniałego krasnala u samych drzwi teatru. Czas pełen wrażeń... cd. nastapi!

            Joanna Ryk

          • NAUCZANIE PRZEZ DZIAŁANIE

          • Klasa 2 w poszukiwaniu darów jesieni. Uczniowie obserwowali drzewa, nazywali je, dzielili na liściaste i iglaste. Analizowali różnice w wyglądzie. Wskazywali i nazywali grzyby jadalne i te, których nie mogą jeść ludzie. Wszyscy doskonalili sprawność ruchową oraz spostrzegawczość. Z zebranych zbiorów powstał piękny, duży grzyb. 

            Joanna Ryk

          • DOBRE SŁOWO!

          • Podczas projektu czytelniczego klasa druga poznała piękną historię aniołka, który spełniał dobre uczynki. Zastanawialiśmy się jak często mówimy naszym bliskim miłe słowa? Czy my je otrzymujemy? Czy ich potrzebujemy? Każdy napisał lub narysował coś prosto z serca, a następnie z tyłu podpisał imię osoby, której chciałby te karteczkę podarować. Wszystkie  słowa przyczepiliśmy na wspólnej tablicy. Wszyscy znaleźliśmy coś tylko dla siebie. Uśmiechów i radości było tak wiele, a co najważniejsze KAŻDY bez wyjątku poczuł się ważny. Czasami jedno, proste ale szczere słowo jest bogatsze niż drogocenne skarby! Życzę każdemu, bez wyjątku, abyście potrafili dawać innym tyle ciepła, ile dziś otrzymałam od moich uczniów!

            Joanna Ryk

          • ZDROWE ŚNIADANIE W KLASIE 2

          • Rzwijanie samodzielności i propagowanie zdrowego odżywiania to bardzo ważne obszary w życiu młodego człowieka. Podczas projektu Nauczanie przez Działanie klasa 2 przygotowała zdrowe, pełne witamin i kolorów kanapki. 

            Joanna Ryk

        • DZIEŃ DRZEWA
          • DZIEŃ DRZEWA

          •      10 października 2023 roku uczniowie klasy trzeciej włączyli się w obchody Święta Drzewa. Dzieci ubrały się tego dnia w kolory jesiennych drzew. Uczniowie podczas zajęć utrwalali i pogłębiali wiedzę o drzewach, przypominali sobie jaką rolę odgrywają one w przyrodzie oraz przygotowali wspólnie klasowy atlas drzew.

             

            Maria Czajkowska

          • PROJEKT CZYTELNICZY W KLASIE 2

          • Czytanie nie musi być nudne! Klasa 2 przygotowała własne chmurki, które będą nam towarzyszyć podczas wspólnego czytania. Dziś poznaliśmy "ROZCHMURZONE OPOWIADANIE NA POWITANIE" 

          • NAUCZANIE PRZEZ DZIAŁANIE- ZABAWA ZMYSŁAMI.

          • Podczas zajęć przyrodniczych uczniowie z klasy 2 przygotowali ścieżkę sensoryczną, która pozwalała rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest potrzebna do prawidłowego poznawania otaczającego świata.  Kasztanów, liści, żołędzi, orzechów, szyszek i wiele innych zbiorów było tak wiele, że korzystając z jej nadmiaru dzieci wykonały obrazy "malowane" darami jesieni. Zaangażowanie, kreatywność, swobodna ekspresja i współpraca w grupie są bardzo ważne w życiu młodego człowieka. 

             Joanna Ryk

          • MALI DETEKTYWI!

          • Po przeczytaniu i omówieniu lektury "Detektyw Pozytywka" uczniowie klasy drugiej postanowili zamienić się na jeden dzień w prawdziwych detektywów. Był to niezwykły czas zabawy ale także możliwości przyswojenia wiedzy w zupełnie inny sposób. Uczyliśmy się współpracy w grupie próbując rozszyfrować rebusy. Do rozwiązania zagadek potrzebne były wszystkie zmysły, które pozwoliły nam odczuwać, widzieć oraz słyszeć. Każdy "Detektyw" wyglądał wspaniale, uśmiech nie schodził z twarzy, a na koniec słowa moich uczniów z podziekowaniem za ten czas.... jest dla mnie jako wychowawcy największą satysfakcją. Uczmy "nasze" dzieci kreatywności, dajmy im wybór, pozwólmy doświadczać i samodzielnie myśleć. 

            Joanna Ryk

             

             

          • WYCIECZKA DO ZAMKU W MOSZNEJ ORAZ NA GÓRĘ ŚWIĘTEJ ANNY :)

          • 4 października 2023 r. wybraliśmy się na wycieczkę do zamku Moszna oraz na Górę Świętej Anny.  Zwiedzając zamek mogliśmy choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy król czy królowa. Z zainteresowaniem przemierzaliśmy kolejne komnaty przepięknego zamku (m.in. imponującą bibliotekę czy prywatne apartamenty przedstawicieli śląskiego rodu Tiele-Wincklerów, potentatów przemysłowych).

            Zwiedziliśmy także Górę Świętej Anny. Byliśmy w starym, kamiennym amfiteatrze oraz w przepięknym Sanktuarium. Potem kupiliśmy pamiątki i z uśmiechem na twarzy  ruszyliśmy do domu.

            Jesteśmy przekonani, że wycieczkę będziemy wspominać jeszcze długo.

            Z niecierpliwością czekamy już na kolejną, tym razem do Warszawy!

                                                                                                          Uczniowie klas IV-VII