• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW.

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznawali zwroty w różnych językach, flagi i stolice państw europejskich, a także rozwiązywali quizy i karty pracy. Podczas pracy uczniowie słuchali audycji radiowych z różnych zakątków świata. Uczniowie klas 4-8 podczas lekcji przygotowali plakaty promujące naukę jezykow obcych, a także opisujace wybrane przez nich kraje. Wystawę prac przygotowaną przez uczniów klas 7 i 8 możemy podziwiać na korytarzu szkolnym.

Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne świętowanie.

Agata Gazduła

• DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 2.

• Było śmiesznie i bardzo smacznie:) Dziękuję rodzicom za pomoc! A moim uczniom za taką dobroć bezinteresowną i i piękne relacje między sobą.

• KLASA 1 ŚWIĘTUJE DZIEŃ CHŁOPAKA!

• To był niewiarygodnie gorący dzień. Nawet najstarsi mieszkańcy Urazu nie pamiętają tak upalnego września, a co dopiero Pierwszaki, które z trudem przypomną sobie, jaki to miesiąc nam się kończy. Dzień Chłopaka? Dziś? A to my chłopaki jesteśmy! Już nie siuśmajtki. PRAWDZIWI UCZNIOWIE!

Trochę jeszcze wody w Odrze upłynie, zanim zasady uczniowskiego zachowania staną się dla nich zrozumiałe i respektowane. Chyba  każdy wie, ile wysiłku kosztuje rzeźbienie w skale, a  kształtowanie charakterów młodych ludzi bywa niekiedy jeszcze bardziej czasochłonne. Dziś świętowanie jednak się udało.

Cało i zdrowo cała gromadka Pierwszaków, pod czujnym okiem opiekunów, dotarła do Portu. Jedna uwaga do Stwórcy, żeby nauczycieli obdarował jeszcze jedną parą rąk, bo trudno dwiema ogarnąć wszystkich potrzebujących.

Już z daleka smakowity zapach pizzy przywoływał właścicieli zgłodniałych brzuszków. Niebawem pojawiła się ona na stołach, a po krótkiej chwili prawdopodobnie czyste, a na pewno niecierpliwe palce, chwytały ciepłe ciasto i wpychały do buzi. A później była jeszcze mała słodka niespodzianka. Mniami.

Niech się zatem rodzice nie dziwią, że tego dnia dzieci nie będą miały ochoty na obiad…… Akurat!

• DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE III

•    29 września 2023 roku uczniowie klasy trzeciej obchodzili Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały kolegom „Sto lat”, złożyły życzenia oraz wręczyły upominki, które wcześniej przygotowały. Był słodki poczęstunek, gra w odgadywanie haseł, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i wspólne tańce w sali.

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

•    29 września w Polsce obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Data wydarzenia związana jest z urodzinami autorki książek dla dzieci i młodzieży – Janiny Porazińskiej.

Uczniowie klasy trzeciej również włączyli się w obchody tego święta. Przygotowali elementy strojów, podzielili role, ćwiczyli czytanie, aby 29 września 2023 roku dzieciom z grup przedszkolnych zaprezentować trzy wiersze pt. „Rogal i bułka”, „Żuk”, „Żaba” i w ten sposób zachęcić je do poznawania liter oraz do jak najszybszego rozpoczęcia swojej przygody z książką.

• EDUKACJA PRZEZ DZIAŁANIE!

• Czy wysoka temperatura przyspiesza oddychanie drożdży? Takie pytanie zadawali dziś sobie uczniowie klasy 2. Bardzo ważnym było postawienie problemu badawczego, przygotowanie potrzebnych produktów oraz uważnej obserwacji i notowania tego, co dzieje się z naszymi drożdżami. Było zaciekawienie, zdziwienie i ogrom śmiechu kiedy piana wylatywała z kubka. Takie rozwiązania służą nabywaniu nowej wiedzy, rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych oraz uwagi koncentracji i przede wszystkim są rozwiązaniem ciekawej lekcji.

• MALI KOLEKCJONERZY:)

• Tworzymy okazję nie tylko do dzielenia się swoimi zainteresowaniami ale również uczymy się budować samodzielne, dłuższe wypowiedzi.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne z wychowawcami

w dniu 14 września 2023 r. (czwartek):

Klasa I - 17.00

Klasa II - 16.30