• UPRAGNIONE SLIMY!

          • Projekt pn. "Od Aptekarza do Luminarza" jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030".

            Na zajęciach małego Alchemika oraz Klubu Młodego Odkrywcy dzieci tworzyły slimy :)

          • MIKOŁAJU ZAPRASZAMY!

          • Weszliśmy w czas przygotowań do świat pełną parą w atmosferze radości, szacunku i wspólnego działania. Włożyliśmy w ten dzień dużo pracy, ale efekt końcowy ... Zobaczcie sami.. Mikołaju zapraszamy!

          • OGNISKO INTEGRACYJNE KLASY 4!

          • W środę 30.11.22 r dzięki uprzejmości rodziców jednej z uczennic mogliśmy gościć na ognisku. Uczniowie chętnie piekli kiełbaski i chlebek na ognisku. Spotkanie umilały nam wspólne rozmowy i zabawy integracyjne.

            Wszyscy spędziliśmy miło czas!

            Dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek Panu Łukaszowi Feckowi.

          • OD APTEKARZA DO LUMINARZA.

          • Projekt pn. "Od Aptekarza do Luminarza" jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030".

            30 listopada ( w środę) odbyło się podsumowanie projektu  "Od aptekarza do luminarza".  Uczniowie klas IV -VIII typowali  5 osobową drużynę, której zadanie polegało na odgadywaniu zagadek, quizów, ćwiczeń sportowych.  Wszystkich uczestników warsztatów czekała fantastyczna zabawa!

          • ŻYCZLIWOŚĆ NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA!

          • Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo i uśmiech są na wagę złota. Pamiętają o tym także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Urazie.  21 listopada to wyjątkowy dzień, który przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo czy przyjazne nastawienie. Uczniowie klasy drugiej uczą się, aby o koleżeństwie, uprzejmości, serdeczności wobec rówieśników i dorosłych pamiętać nie tylko 21 listopada. Dzieci przygotowały rysunki oraz napisy zarówno w języku polskim, jak i angielskim, aby podzielić się z innymi dobrym słowem i uśmiechem.

             Niech gesty życzliwości i pomocy towarzyszą nam każdego dnia  i zmieniają świat wokół nas.

            Maria Czajkowska

          • PRACOWITY LISTOPAD DLA WOLONTARIUSZY Z NASZEJ SZKOŁY!

          • Listopad był pracowitym miesiącem dla uczniów naszej szkoły, którzy aktywnie działają w wolontariacie szkolnym oraz samorządzie uczniowskim. Listopadowe prace ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” rozpoczęliśmy od porządkowania naszego parafialnego cmentarza w Urazie. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne miejsca, postaci oraz wydarzenia.

            W ramach akcji „Szkoła pamięta” uporządkowaliśmy i odwiedziliśmy groby dawnych pracowników naszej szkoły oraz mieszkańców Urazu. Pani Ewa Czechowska oraz Pani Anna Hurkasiewicz opowiedziały i zgłębiły nam historię osób, które mieszkały w naszej miejscowości i się dla niej zasłużyły. Zapaliliśmy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątaliśmy bezimienne i opuszczone groby. Zorganizowaliśmy zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby.

            W listopadzie w ramach ogólnopolskiej akcji „ Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” odbyła się również zbiórka do puszek, której celem była pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Podczas zbiórki szkolni wolontariusze zebrali łącznie 315,07 zł. Całość zebranej kwoty została przekazana do Pani Bożeny Magnowskiej – Obornickiego organizatora akcji. Od kilku lat w naszej szkole organizujemy zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

            W tym roku po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę żywności długoterminowej oraz chemii. Celem akcji jest dotarcie do Rodaków zamieszkujących Ukrainę, Mołdawię a także rumuńską Bukowinę. Składamy ogromne podziękowania wszystkim UCZNIOM, RODZICOM oraz NAUCZYCIELOM, którzy dołożyli najmniejszą cegiełkę w każdej ze zbiórek. Dobro wraca!!! Pamiętajmy o tym!!!

            Członkowie Wolontariatu

          • MŁODZIEŻOWA RADA POWIATU TRZEBNICKIEGO 2022.

          • Wyniki głosowania w wyborach Młodzieżowej Rady Powiatu Trzebnickiego 2022 Dnia 25 listopada 2022 roku odbyło się głosowanie elektroniczne do Młodzieżowej Rady Powiatu Trzebnickiego. O prawidłowy przebieg wyborów zadbał szkolny opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Anna Hurkasiewicz.

            W naszym okręgu wyborczym mieliśmy 2 kandydatki ubiegające się o mandat radnego. Były to: Aurelia Niezborała z klasy 5 oraz Julia Kotarska z klasy 8.

            Do głosowania w naszej szkole przystąpiło 89 osób. Link do wyników oraz statystyk głosowania: https://trzebnica.mlodziezowa-rada.org/wyniki

            Po ogłoszeniu wyników naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Powiatu Trzebnickiego będzie reprezentowała Julia Kotarska z klasy 8. Ogromnie Gratulujemy Julii i życzymy sukcesów.

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego Anna Hurkasiewicz

          • DZIEŃ MISIA W KLASIE DRUGIEJ.

          • „– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
            – Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
            – To mój ulubiony dzień”.

            /A. A. Milne ”Kubuś Puchatek” /

                       

                        25 listopada 2022 roku uczniowie klasy drugiej uczcili Dzień Pluszowego Misia. Dzieci  poznały historię święta oraz dowiedziały się wielu ciekawych informacji nie tylko o bajkowych misiach, ale także o zwierzętach – niedźwiedziach brunatnych, polarnych, czarnych, pandach i wargaczach leniwych. Były także misiowe piosenki, a na koniec uczniowie z rolek po papierze toaletowym przygotowali swoje kolorowe misie.

            Maria Czajkowska

          • KLASOWY KONKURS NA PAMIĘTNIK.

          • „Prędko dajcie mi ołówek, chcę napisać kilka słówek”- słowa głównego bohatera lektury Janiny Porazińskiej pt. „Pamiętnik Czarnego Noska” stały się inspiracją dla uczniów klasy drugiej.  Dzieci nie tylko słuchały przygód pluszowego misia, ale również chwyciły za ołówki lub pióra i próbowały sił w tworzeniu własnych pamiętników. Młodzi autorzy przez miesiąc opisywali ważne wydarzenia, swoje radości i smutki, tworzyli okładki oraz ilustracje.

            W Dniu Misia ogłoszone zostały wyniki klasowego konkursu na pamiętnik:

            I miejsce – Urszula Oliwa

            II miejsce – Oskar Kilian

            III miejsce – Antoni Kosior

            Wyróżnienia: Wojciech Hurkasiewicz, Wojciech Kozal, Mikołaj Śliwiński.

            Wszystkim młodym twórcom serdecznie gratulujemy!

            Maria Czajkowska

             

          • WARSZTATY "MAGIA ŚWIĄT"!

          • Celem warsztatów florystycznych „MAGIA ŚWIĄT” jest rozwijanie, stymulowanie oraz wspieranie zdolności twórczych uczniów, a przede wszystkim ich aktywizacja. Dzieci przez udział w zajęciach będą poszukiwać własnych rozwiązań, w stworzonych przez siebie pracach będą mogli wykazać się kreatywnością oraz rozwinąć własne zdolności manualne.

            Zajęcia mają zachęcać dzieci do działalności twórczej poprzez możliwości wyrażania się w różnych technikach, pozwolą na wzbudzanie i rozwój zainteresowań florystycznych, plastycznych oraz technicznych uczniów.

            W piątek 25 listopada odbyły się pierwsze warsztaty florystyczne. W szkole unosił się piękny zapach igliwia. Uczniowie w rytm świątecznych utworów pod kierunkiem Pani Anny Hurkasiewicz wykonali swoje piękne wianki. Wykonane prace będą świąteczną ozdobą w ich domach… Kolejne spotkanie już wkrótce…

            Anna Hurkasiewicz

          • DZIEŃ MISIA W KLASIE III.

          •  - To już wasz ostatni Dzień Misia – zawyrokowała wychowawczyni w przeddzień niedźwiadkowego święta.

              - Jak to, dlaczego – po klasie przeszedł niezadowolony pomruk, a raczej - bądźmy szczerszy – wrzask.

            - A widzieliście Czwartoklasistów i starszych z pluszami w szkole? – Nauczycielka brutalnie pozbawiła nadziei na przyszłoroczne obchody lubianego przez najmłodszych święta.  – Zatem niech po raz ostatni każdy przyjdzie ze swoim pupilem na lekcje.

                        I przyszli, prawie wszyscy, taszcząc duże i małe, misie i nie-misie, bardzo kochane i milusie. I ten dzień należał do nich. I wszystkie zabawy były ich. I nieważne, że na koniec znowu latały pod sufit.  I było Tak Misiowo.

            Agata Niewierska

          • ANDRZEJKI W KLASIE III.

          • „W dzień nie szukaj gwiazd, one nocą są…”, dlatego zaraz po zapadnięciu zmroku, wszystkie GWIAZDY z Klasy Trzeciej, pojawiły się w progach szkoły. Będzie się działo, oj będzie.  Jedni przybyli we własnej skórze, inni w cudzej, ale strój nie miał znaczenia dla dobrej zabawy, a humory dopisywały wszystkim. Stoły uginały się pod smakołykami (Nadaktywność murowana od nadmiaru cukru, ale dopiero w domu osiągnie apogeum, a to już zmartwienie rodziców, po co tyle kupowali słodyczy.) Mrugające błyszczące światełka dopełniały nastrojową atmosferę. I się zaczęło…

                        Dobrze, że za ścianami hulał jedynie wiatr i rozbudzone niespodziewanym hałasem wielonogie, ale bezgłose żyjątka. One nikomu się nie poskarżą.

                        Recenzję z Andrzejek Klasy Trzeciej można zamknąć w kilku słowach: Muzyka, śmiech i śpiew.  Niech żałuje, kto nie był. No tak, przecież byli wszyscy! Hura! Z bagażem dobrych imprezowych wspomnień można powoli wkraczać w świat klas starszych. To już tylko za kilka miesięcy…

            Agata Niewierska

          • W KLASIE PIERWSZEJ NIE MA CZASU NA NUDĘ!

          • Dziś powstała piramida żywieniowa według pomysłu uczniów. Znaleźliśmy również czas na utrwalanie znaków graficznych głoski "B". To wspaniałe móc obserwować zaangażowanie i chęci do podjęcia działań swoich uczniów.

            Joanna Ryk

          • DZIAŁANIE TO NAJLEPSZA METODA NAUKI!

          • Klasa pierwsza poznała jednostki długości, których kiedyś używał człowiek ale również te, które wraz z rozwojem cywilizacji pozwalały na dokładne pomiary długości. Uczniowie przynieśli również przedmioty służące do pomiaru.

            Joanna Ryk